První profesionální smlouvy pro dva mládežníky | SK Slavia Praha
Více

První profesionální smlouvy pro dva mládežníky

Své první profesionální smlouvy podepsali dva hráči mládeže. Josef Kolářík a Yaroslav Kozhushko se tak stali profesionálními hráči Slavie.

Josef Kolářík (16. 1. 2007 – záložník)

Josef začínal s fotbalem v Slavoji Rohatec, odkud ve osmi letech přestoupil do mládeže jihomoravského Hodonína. Tam strávil pět let a v létě 2020 zamířil do Slavie. V aktuální sezoně nastupuje za kategorii U17. V Celostátní dorostenecké lize U17 nastoupil do 18 zápasů a vstřelil 12 gólů. Připsal si také tři starty za U18. Josef patří pravidelně do reprezentačních výběrů.

Yaroslav Kozhushko (6. 2. 2009 – útočník)

Yaroslav se narodil na Ukrajině, kde nastupoval za místní velkoklub Šachtar Doněck. Kvůli válce byl nucen Ukrajinu opustit a zamířil do České republiky. Slavia mu nabídla azyl, možnost dále pokračovat a rozvíjet své fotbalové dovednosti. Od listopadu roku 2022 je kmenovým hráčem Slavie a nyní s klubem podepisuje svou první profesionální smlouvu. V aktuální sezoně nastoupil v České lize dorostu U17 do pěti utkání a vstřelil jednu branku. V České lize žáků U15 nastoupil do čtrnácti utkání a vstřelil patnáct branek.

Aktuálně

Lístky na zápas s Olomoucí jsou vyprodané

21. 4. 2024
Vstupenky na poslední domácí zápas základní části FORTUNA:LIGY proti Olomouci jsou vyprodány. Slavii bude povzbuzovat plná Fortuna Arena!

Totální podcast s Olivií Lukášovou a Gabrielou Šlajsovou

20. 4. 2024
Olivie stráží tři tyče, Gabriela brání i tvoří hru a se spoluhráčkami míří k obhajobě „doublu“. Kromě výkonů na hřišti se zajímají také o popularizaci žen ve sportu. Co říkají na kampaň #LetUsCook a v jakém stavu je český ženský fotbal? To a ještě mnohem víc se dozvíte v novém Totálním podcastu.

ONLINE: Od 14:00 úvod nadstavby proti Liberci

20. 4. 2024
Slávistky hrají od 14:00 v Horních Měcholupech úvodní zápas nadstavbové části 1. ligy žen proti Slovanu Liberec. Utkání můžete sledovat v přímém přenosu.

Další články