Repre přehled: debuty, Zimův gól a Oscarův postup | SK Slavia Praha
Více

Repre přehled: debuty, Zimův gól a Oscarův postup

První reprezentační přestávka roku 2024 je u konce. Pojďme se podívat, jak si vedli slávisté v národních týmech.

Česko

Česká fotbalová reprezentace se pod novým realizačním týmem začala připravovat na letní EURO v Německu. V nominaci bylo hned osm slávistů a všichni se v přípravných zápasech dostali na hřiště. Úvodní duel se odehrál v Norsku a David Zima premiérovým reprezentačním gólem nastartoval Čechy k obratu a výhře 2:1. V domácím zápase s Arménii, který skončil také výhrou 2:1, debutovali slávističtí odchovanci Tomáš Vlček a Matěj Jurásek. První jmenovaný odehrál celé utkání, Jurásek šel na hřiště z lavičky a podílel se na vítězném gólu.

Matěj Jurásek při zápase proti Arménii FOTO: Česká fotbalová reprezentace

Slovensko

I Slovensko odehrálo dva přípravné zápasy, do obou zasáhl Michal Tomič. Krajní obránce sešívaných odehrál 29 minut při prohře 0:2 s Rakouskem. Při remíze 1:1 v Norsku odehrál celý zápas. Ivan Schranz se srazu nakonec pro zdravotní problémy neúčastnil.

Libérie

Oscar se na prvním reprezentačním srazu oficiálně stal kapitánem liberijského výběru. Svůj tým dovedl k postupu do kvalifikační skupiny Afrického poháru národů. Na venkovní výhře 2:0 nad Džibutskem se podílel gólem, postup stvrdila „Lone Star“ domácí remízou 0:0.

Česko U21

Lvíčata mají za sebou dva domácí zápasy, bylo u nich sedm slávistů na hostování. K výhře 3:0 nad Severním Irskem přispěl gólem Denis Halinský, k důležitému vítězství 4:1 nad Islandem v kvalifikaci o EURO pomohl dvěma góly ve skvělé formě hrající Daniel Fila.

Norsko U21

Christos Zafeiris má za sebou kvalifikační výhru 4:0 nad San Marinem. Na hřišti byl 63 minut, v přípravném zápase s Nizozemskem zůstal na lavičce.

Aktuálně

Lístky na zápas s Olomoucí jsou vyprodané

21. 4. 2024
Vstupenky na poslední domácí zápas základní části FORTUNA:LIGY proti Olomouci jsou vyprodány. Slavii bude povzbuzovat plná Fortuna Arena!

Totální podcast s Olivií Lukášovou a Gabrielou Šlajsovou

20. 4. 2024
Olivie stráží tři tyče, Gabriela brání i tvoří hru a se spoluhráčkami míří k obhajobě „doublu“. Kromě výkonů na hřišti se zajímají také o popularizaci žen ve sportu. Co říkají na kampaň #LetUsCook a v jakém stavu je český ženský fotbal? To a ještě mnohem víc se dozvíte v novém Totálním podcastu.

ONLINE: Od 14:00 úvod nadstavby proti Liberci

20. 4. 2024
Slávistky hrají od 14:00 v Horních Měcholupech úvodní zápas nadstavbové části 1. ligy žen proti Slovanu Liberec. Utkání můžete sledovat v přímém přenosu.

Další články