Reprezentace žen do 23 let pod vedením Blanky Pěničkové | SK Slavia Praha
Více

Reprezentace žen do 23 let pod vedením Blanky Pěničkové

Nově vytvořená reprezentační kategorie žen do 23 let čeká v dubnu první společná akce pod vedením hlavní trenérky Blanky Pěničkové. Na zahajovací kemp v Písku nominovala dvaadvacet hráček.

Bývalá dlouholetá hráčka Slavie a asistentka trenéra Blanka Pěničková čeká poprvé role hlavní trenérky a to reprezentačního výběru žen do 23 let. První společná akce proběhne od 1. do 5. dubna v Písku. Součástí nového projektu reprezentačního výběru žen do 23 let bude i trenérka brankářek WU18 Slavie Barbora Sladká a kondiční trenér A-týmu žen Slavie Lukáš Stránský.

„Čeká nás první seznamovací kemp, kde vznikl nový realizační tým a nová skupina hráček, kterých se bude nová kategorie týkat. Je to pětidenní kemp, kde proběhne seznamování z obou dvou stran. Čekají nás tréninkové jednotky a modelový zápas mezi sebou, další akce je naplánovaná letní dvojzápas proti Finsku, kdy už přijde konfrontace se zahraničním týmem,“ říká v nové roli trenérka Blanka Pěničková.

„Jedná se o mezičlánek mezi reprezentačním výběrem WU19 a A-týmu žen, je dobře, že tato kategorie vznikla, těším se na to. Tento ročník nebude v následujících dvou letech soutěžní. UEFA má však v plánu, že se v budoucnu soutěžní ročník rozšíří i o tuto kategorii,“ doplnila.

Na první zahajovací kemp byla nominována jediná slávistka a to brankářka Tereza Fuchsová.


Aktuálně

Douděra 2028: Rodina i domov. Jsem tu šťastný

16. 4. 2024
David Douděra prodloužil se Slavií smlouvu do 30. června 2028. V rozhovoru okomentoval bezprostřední dojmy, prozradil, který okamžik považuje v červenobílých barvách za svůj zatím nejsilnější, nastínil plány nejen do konce sezony.

Vysoké vítězství U14 nad Plzní, mladší dorostenci natáhli úspěšnou sérii

16. 4. 2024
Kluci z U14 předvedli proti Plzni skvělý výkon a porazili lídra soutěže 7:1. Mladší dorostenci vyhráli už páté utkání v řadě. Přípravkám se povedlo přátelské utkání v Liberci. Připomeňte si výsledky mládeže v souhrnném článku.

Čtyři branky Spartě a postup do finále poháru

15. 4. 2024
Slavistky si připsaly další velké vítězství, když v semifinále poháru porazily Spartu 4:0. Branky zařídily Khýrová a po změně stran McLaughlin, Nekesa a Veselá. Ve finále se utkají 8. května se Slováckem, které vybojovalo postup na penalty proti Slovanu Liberec.

Další články