Z prvního místa do nadstavby | SK Slavia Praha
Více

Z prvního místa do nadstavby

Fotbalistky Slavie zakončily základní části 1. ligy žen, kde ve čtrnácti zápasech nepoznaly hořkost porážky a suverénně vedou tabulku s náskokem sedmi bodů. V úvodním zápase nadstavbové části v sobotu 20. dubna od 14:00 v Horních Měcholupech vyzvou Liberec.

V nadstavbové skupině o mistra ligy se naše fotbalistky utkají se Spartou, Slováckem a Libercem. Slávistky odehrají první dva zápasy na domácím hřišti, následně tři venku a sezonu zakončí koncem května doma proti Slovácku. Během základní části sezony vstřelily naše fotbalistky ve čtrnácti utkáních 76 branek a obdržely pouhých 5 gólů. Třináctkrát slavily vítězství a pouze jednou remizovaly. V čele tabulky střelkyň Slavie i celé 1. ligy žen se drží útočnice Marjolen Nekesa, která vstřelila úctyhodných 22 branek, osm branek vstřelily Molly McLaughlin a Michaela Khýrová. Derby ve 12. kole v Horních Měcholupech přitáhlo rekordní množství diváků, když se na tribunách sešlo 1015 nadšených fanoušků. Kromě napínavého zápasu si poprvé mohli užít i atmosféru fanzóny.

„Základní část sezony hodnotím velmi kladně. Zvládli jsme těžké a důležité zápasy na hřištích soupeře, jako bylo Slovácko, nebo Sparta. Body jsme ztratili pouze v domácím zápase se Spartou, který nás samozřejmě mrzel, nechali jsme si vzít vítězství v posledních minutách. Čeká nás ještě šest velmi náročných zápasu, těšíme se na to,“ říká kapitánka Slavie Diana Bartovičová.

Utkání proti Liberci začíná v sobotu 20. dubna od 14:00 v Horních Měcholupech, v přímém přenosu na www.tvcom.cz. Vstupné na utkání je zdarma.

Aktuálně

Slavia je v TOP HOTELu Praha jako doma

29. 5. 2024
SK Slavia Praha využívá služeb wellnessu v TOP HOTELu Praha. Pravidelné návštěvy týmu dorostenek jsou nedílnou součástí relaxačního programu.

Nové permanentky v prodeji od 10. června

29. 5. 2024
Prodej permanentních vstupenek na novou sezonu startuje online 10. června 2024. Přečtěte si kompletní informace k prodeji a další užitečné informace pro držitele permanentních vstupenek v sezoně 2024/2025 v podrobném článku.

Osm slávistů v české nominaci na EURO

28. 5. 2024
Trenér Ivan Hašek v úterý nominoval osm slávistů na EURO 2024 v Německu. Před zahájením šampionátu se reprezentace utká ve dvou přípravných duelech s Maltou a Severní Makedonií, do turnaje vstoupí 18. června soubojem s Portugalci.

Další články