PREVIEW: Kerbr a Chytil před domácím utkáním s Olomoucí | SK Slavia Praha
Více

PREVIEW: Kerbr a Chytil před domácím utkáním s Olomoucí

Slávisti vyhlíží poslední domácí duel základní části FORTUNA:LIGY. V neděli v Edenu vyzvou Olomouc, osmý tým tabulky. Před zápasem byl hostem tradičního preview asistent Milan Kerbr, na dotazy fanoušků odpovídal Mojmír Chytil. Oba na Hané úspěšně působili.

Milan Kerbr před svým lednovým přesunem do Slavie právě na Hané působil. Jako hráč i jako asistent trenéra.

„Je to můj první duel s Olomoucí od doby, co jsem přišel do Slavie. Mám tam mnoho dobrých přátel na celý život. Kromě setkání se těším také na naše fanoušky, kteří nás poženou dopředu, jak je tomu každý zápas,“ říká Milan Kerbr.

Sigma před týdnem zastavila sérii tří ligových porážek. Na Andrově stadionu porazila Jablonec 1:0, nejlepším střelcem týmu je jedenáctigólový Lukáš Juliš.

„Dlouhou dobu se jim nedařilo ani výsledkově, ani herně. Zápas s Jabloncem jim může psychicky pomoct při cestě do Edenu. Pro nás je důležité po nepovedeném střetu s Plzní předvést dobrý výkon a získat tři body,“ zamýšlí se asistent .

Minulou neděli slávisti museli vstřebat první venkovní porážku v ligovém ročníku, když v Doosan Areně podlehli Plzni 0:1.

„Zápas jsme si rozebrali na videu a ukázali jsme si chyby, které se nesmí stávat v takovém utkání. Bylo tam mnoho negativních věcí, od kterých se musíme odrazit. V dalších duelech se před našimi fanoušky chceme prezentovat jiným stylem,“ komentoval Kerbr prohru v Plzni.

Na otázky fanoušků ze sociálních sítí odpovídal Mojmír Chytil. Druhý nejlepší kanonýr Slavie prozradil své rituály a zamyslel se, co by dělal, kdyby nebyl fotbal.

Realizační tým těší vyprazďňující se marodka.

„Vrací se nám Tomáš Holeš, Ivan Schranz a David Douděra, tedy jsme opět v plné síle. Při vybírání sestavy budeme vycházet jak z tréninků, tak z typologie soupeře. Věřím, že zápas zvládneme,“ uzavírá Kerbr.

Zápas proti Olomouci začíná v neděli v 15:00, přímý přenos nabídne O2 TV Sport. Další informace naleznete na našich klubových kanálech. Zápas je tradičně vyprodán, slávisti, děkujeme! Těšíme se na vás.

Aktuálně

David Douděra v nominaci na nejhezčí gól UEL

27. 5. 2024
Nádherný volej Davida Douděry z úvodního osmifinále proti AC Milán byl vybrán mezi deset nejhezčích branek skončeného ročníku Evropské ligy. Slávisti, dejte Doudisovi hlas!

O kvalitě ligy, kvalifikaci LM i přestupech

26. 5. 2024
Jindřich Trpišovský na poslední pozápasové tiskové konferenci v sezoně hovořil s novináři o skalpu Mladé Boleslavi, konci Stanislava Tecla, 39 brankách Václava Jurečky i možném pohybu v kádru během letní přestávky.

Hořký primát, chtěl jsem titul. Žene mě Standa Vlček

26. 5. 2024
Dva roky ve Slavii, 39 ligových branek, dvě koruny pro Krále střelců FORTUNA:LIGY. Exkluzivně pro #SlaviaTV odpovídal Václav Jurečka.

Další články