Deset slávistů v nominaci na EURO U17 | SK Slavia Praha
Více

Deset slávistů v nominaci na EURO U17

Slávisté míří na EURO U17. Sešívaní se představí v české i slovenské reprezentaci. První utkání ve skupině A sehrají Češi 20. května s domácím Kyprem.

Reprezentační výběr České republiky U17 postoupil na závěrečný turnaj po pěti letech. Češi se na Kypr probojovali z druhého místa ve skupině elitní fáze kvalifikace. V rámci té se v březnu utkali s Běloruskem (1:0), Bosnou a Hercegovinou (2:0) a Polskem (1:2). Zisk šesti bodů z těchto utkání znamenal postup spolu s Polskem.

V nominaci trenéra Jiřího Žiláka na závěrečný turnaj se objevila hned osmička slávistů. Sešívaní mají největší klubové zastoupení v českém výběru.

Na EURO byli nominováni: brankář Marek Obdržálek, obránci Šimon Slončík a Štěpán Beran, záložníci Karel Belžík, Kryštof Čížek, Jakub Kolísek, Josef Kolářík a Marek Naskos.

Hráči nejsou jediná slávistická stopa, která se na EURU objeví. Součástí realizačního týmu je také trenér brankařů Petr Kostelník a videoanalytik Martin Mišovec.

Mezi náhradníky jsou také Patrik Filipppov, Filip Kočvara, Martin Kovář, Adam Paar, David Hubička a Jáchym Korenc.

Rozpis utkání ve skupině A české reprezentace na EURU:

20. května, 19:30Kypr – Česko
23. května, 17:00Ukrajina – Česko
26. května, 19:30Česko – Srbsko

Na EURO budou mít zastoupení slávisté nejen v české reprezentaci. Sešívaní míří na Kypr také v barvách slovenského národního týmu. Za Slovensko se v nominaci nachází brankář Dávid Kalanin a útočník Lucas Németh.

Rozpis utkání ve skupině C slovenské reprezentace na EURU:

21. května, 17:00Slovensko - Švédsko
24. května, 17:00Itálie – Slovensko
27. května, 17:00Polsko – Slovensko


Aktuálně

Ženy zahájily přípravu na novou sezonu

25. 6. 2024
Fotbalistky Slavie zahájily přípravu na novou sezonu pod vedením nového trenéra Jiřího Vágnera. V rámci přípravy čeká úřadující mistryně pětidenní soustředění v Peci pod Sněžkou a pět přípravných utkání.

Známe časy prvních pěti ligových kol

25. 6. 2024
Úvodní kolo nového ročníku ligy čeká slávisty v neděli 21. července na Slovácku od 17:00. V sobotu 27. července se sešívaní představí v prvním domácím zápase s Českými Budějovicemi od 20:00.

Sezona U15: mistři ČR i zlato z turnaje v Ostravě

25. 6. 2024
Zlatou sezonu 2023/24 zakončili i starší žáci. Tým U15 prošel ligovým ročníkem neporažen, vstřelil 150 branek a získal tituly českého i celostátního mistra. Další zlato získali slávisté na mezinárodním turnaji v Ostravě.

Další články