Jan Sirotník prodloužil smlouvu se Slavií | SK Slavia Praha
Více

Jan Sirotník prodloužil smlouvu se Slavií

Odchovance mládežnické akademie Jan Sirotník prodloužil svou smlouvu se Slavií. Nový kontrakt platí do 30. června 2027.

Dvaadvacetiletý brankář A-týmu Jan Sirotník prodlužuje smlouvu se Slavií. První fotbalové kroky absolvoval v Králově Dvoře, kde s fotbalem začal v šesti letech, o rok později už mladý brankář zamířil do Slavie. V sezoně 2018/2019 se s týmem U19 stal vítězem dorostenecké ligy.

„Slavia je pro mě srdcová záležitost. Vážím si prodloužení opravdu hodně, ještě ke všemu, když jsem teď zraněný. Ve Slavii jsem šestnáct let a je to pro mě další motivace do mé práce,“ říká po podpisu Jan Sirotník.

V sezoně 2021/2022 byl s B-týmem u postupu do druhé ligy, ve které následně odchytal sedm utkání a v zimě zamířil na hostování do Varnsdorfu. Po konci soutěžního ročníku se vrátil zpět do Slavie a v letošní sezoně pravidelně nastupuje za B-tým ve třetí lize.

V zimní přípravě si na soustředění připsal první start za A-tým v přípravném utkání proti Sönderjyske.

„Na první zápas za A-tým vzpomínám často, ještě víc teď, když jsem zraněný. Doufám, že až se uzdravím, odchytám zápasy za B-tým, tak že by mohla přijít nějaká šance zase mezi třemi tyčemi A-týmu,“ vyhlíží Sirotník.

Momentálně Sirotník laboruje se zraněním zápěstí, kdy je po operaci v rekonvalescenci a předpokládaný návrat na trávník je se začátkem letní přípravy.

Gratulujeme k prodloužení smlouvy a přejeme brzký návrat na hřiště, Sirka!


Aktuálně

Ženy zahájily přípravu na novou sezonu

25. 6. 2024
Fotbalistky Slavie zahájily přípravu na novou sezonu pod vedením nového trenéra Jiřího Vágnera. V rámci přípravy čeká úřadující mistryně pětidenní soustředění v Peci pod Sněžkou a pět přípravných utkání.

Známe časy prvních pěti ligových kol

25. 6. 2024
Úvodní kolo nového ročníku ligy čeká slávisty v neděli 21. července na Slovácku od 17:00. V sobotu 27. července se sešívaní představí v prvním domácím zápase s Českými Budějovicemi od 20:00.

Sezona U15: mistři ČR i zlato z turnaje v Ostravě

25. 6. 2024
Zlatou sezonu 2023/24 zakončili i starší žáci. Tým U15 prošel ligovým ročníkem neporažen, vstřelil 150 branek a získal tituly českého i celostátního mistra. Další zlato získali slávisté na mezinárodním turnaji v Ostravě.

Další články