Staněk Brankářem sezony, Oscar třikrát s bronzem | SK Slavia Praha
Více

Staněk Brankářem sezony, Oscar třikrát s bronzem

Ligová fotbalová asociace v průběhu týdne zveřejnila vítěze individuálních anket ve FORTUNA:LIZE za sezonu 2023/24, Jindřich Staněk získal ocenění pro nejlepšího brankáře. Jindro, velká gratulace!

Jindřich Staněk dorazil do Edenu 5. ledna, se Slavií podepsal smlouvu do roku 2027. S hvězdou na srdci nastoupil do dvanácti ligových střetnutí, vychytal šest čistých kont.

Na přelomu února a března také vytvořil dlouhou sérii bez inkasování, nulu držel 334 minut. Lepší byl v průběhu ročníku jen královehradecký Adam Zadražil s 365 minutami.

V průběhu nadstavby inkasoval jedinkrát, z posledního duelu v sezoně proti Mladé Boleslavi (4:0) jej vyřadila nemoc. Reprezentační gólman hájil branku Slavie i v obou osmifinále Evropské ligy proti AC Milán.

Staněk vítězstvím v anketě Brankář sezony navázal na svůj triumf z ročníku 2021/22, kdy na trůnu vystřídal Ondřeje Koláře, který gólmanům vládl v sezonách 2019/20 a 2020/21.

Ocenění pro Chytila i Oscara

V anketě Útočník sezony Mojmír Chytil, autor šestnácti ligových tref, obsadil druhé místo. Oscar bere bronz mezi záložníky, zároveň skončil třetí v Hráči roku i Cizinci roku.

Jindřich Trpišovský mezi trenéry obsadil rovněž třetí příčku.

V anketě hlasovali trenéři, kapitáni ligových mužstev a vybraní zástupci médií.

Aktuálně

Ženy zahájily přípravu na novou sezonu

25. 6. 2024
Fotbalistky Slavie zahájily přípravu na novou sezonu pod vedením nového trenéra Jiřího Vágnera. V rámci přípravy čeká úřadující mistryně pětidenní soustředění v Peci pod Sněžkou a pět přípravných utkání.

Známe časy prvních pěti ligových kol

25. 6. 2024
Úvodní kolo nového ročníku ligy čeká slávisty v neděli 21. července na Slovácku od 17:00. V sobotu 27. července se sešívaní představí v prvním domácím zápase s Českými Budějovicemi od 20:00.

Sezona U15: mistři ČR i zlato z turnaje v Ostravě

25. 6. 2024
Zlatou sezonu 2023/24 zakončili i starší žáci. Tým U15 prošel ligovým ročníkem neporažen, vstřelil 150 branek a získal tituly českého i celostátního mistra. Další zlato získali slávisté na mezinárodním turnaji v Ostravě.

Další články