Osm slávistů v české nominaci na EURO | SK Slavia Praha
Více

Osm slávistů v české nominaci na EURO

Trenér Ivan Hašek v úterý nominoval osm slávistů na EURO 2024 v Německu. Před zahájením šampionátu se reprezentace utká ve dvou přípravných duelech s Maltou a Severní Makedonií, do turnaje vstoupí 18. června soubojem s Portugalci.

Na EURO 2024 odcestují s národním týmem David Douděra, Tomáš Holeš, David Zima, Tomáš Vlček, Lukáš Provod, Matěj Jurásek, Mojmír Chytil a Jindřich Staněk, který získal ocenění od LFA za nejlepšího brankáře sezony 2023/24.

O gólmanský trojlístek se bude tradičně starat Radek Černý.

Mezi náhradníky figurují Lukáš Masopust, Petr Ševčík, Václav Jurečka a Ondřej Zmrzlý

„Hrozně se na to těším, je to pro mě osobně asi poslední velký turnaj. Doufám, že se nám podaří stejný úspěch, kterého jsme dosáhli na minulém EURO, a dojdeme alespoň do čtvrtfinále,“ přeje si Tomáš Holeš a zmínil početné zastoupení svých současných i bývalých spoluhráčů ze Slavie.

„Už když jsem v reprezentaci začínal, byla reprezentace složená z velké části ze slávistů. O to je to vždycky lepší, pokaždé se tam těším. Potkám se s kluky, se kterými jsem hrál, jsou tam i současní slávisti. Na to je potřeba spoléhat. Vím, že když s nimi budu na hřišti, bude to dobré. Budeme sehraní, známe se z klubu. Jsem moc rád, že v repre je tolik slávistů, protože si to zaslouží.“

Češi nejprve odehrají dvě přípravná utkání s Maltou 7. června od 17:30 v rakouském Grödigu a se Severní Makedonií 10. června od 18:00 v Hradci Králové.

Mistrovství Evropy započne národní tým s favorizovaným Portugalskem 18. června v Red Bull aréně. Následně odcestuje do Hamburku, kde odehraje dvě utkání, a to s Gruzií 22. června a o čtyři dny později 26. června poslední zápas skupiny s Tureckem.

Jak se slávistům v národním týmu povede, můžete sledovat na obrazovkách ČT sport. Ať se daří, kluci!

Aktuálně

Ženy zahájily přípravu na novou sezonu

25. 6. 2024
Fotbalistky Slavie zahájily přípravu na novou sezonu pod vedením nového trenéra Jiřího Vágnera. V rámci přípravy čeká úřadující mistryně pětidenní soustředění v Peci pod Sněžkou a pět přípravných utkání.

Známe časy prvních pěti ligových kol

25. 6. 2024
Úvodní kolo nového ročníku ligy čeká slávisty v neděli 21. července na Slovácku od 17:00. V sobotu 27. července se sešívaní představí v prvním domácím zápase s Českými Budějovicemi od 20:00.

Sezona U15: mistři ČR i zlato z turnaje v Ostravě

25. 6. 2024
Zlatou sezonu 2023/24 zakončili i starší žáci. Tým U15 prošel ligovým ročníkem neporažen, vstřelil 150 branek a získal tituly českého i celostátního mistra. Další zlato získali slávisté na mezinárodním turnaji v Ostravě.

Další články