Do Slavie přichází trenér Jiří Žilák | SK Slavia Praha
Více

Do Slavie přichází trenér Jiří Žilák

Mládežnická akademie posiluje trenérský úsek. Na pozici šéftrenéra kategorií U17, U19 a B-týmu přichází dlouholetý trenér mládežnických reprezentací Jiří Žilák.

Ve struktuře mládežnické akademie tak po odchodu Miroslava Beránka dochází k opětovnému obsazení pozice šéftrenéra kategorií U17, U19 a B-týmu.

„Po odchodu Miroslava Beránka jsme hledali vhodného kandidáta na jeho pozici. Dočasně ji tak musel zastávat z pozice šéftrenéra akademie Tomáš Heidenreich. Nyní s příchodem Jiřího Žiláka dochází k opětovnému obsazení této pozice a Tomáš Heidenreich se tak bude moci opět plně věnovat chodu týmů v celé akademii,“ říká k příchodu manažer akademie Petr Hurych.

Jiří Žilák působil jako hlavní trenér reprezentací necelých šest let. Na klubové úrovni ve Viktorii Plzeň strávil jedenáct let. Nyní se ke klubovému fotbalu vrací.

„Práce ve Slavii je pro mě velká výzva. Největší rozdíl oproti trénování v reprezentaci vnímám určitě v dennodenní komunikaci a práci s hráči a trenéry. Po šesti letech u reprezentace jsem cítil, že teď je ten správný moment se do každodenní práce v klubu pustit,“ vyhlíží práci ve Slavii Jiří Žilák.

Žilák naposledy vedl mládežnickou reprezentaci do sedmnácti let, která po pěti letech postoupila na mistrovství Evropy. Na turnaji tým pod jeho vedením vyhrál skupinu, ve čtvrtfinále po penaltovém rozstřelu vypadl s Dánskem.

„Jsem na celý tým pyšný. A jsem hrdý za způsob, kterým jsme se na EURU prezentovali. Postup do semifinále byl blízko, smutné emoce po vyřazení byly veliké. Postupem času ale bude převládat racionální uvědomění si velkého úspěchu a zkušenosti, které jsme načerpali,“ ohlíží se za závěrečným turnajem nový šéftrenér dorostu.

Aktuálně

Zlato, stříbro i bronz. Slavia získala tři České ceny za PR

21. 6. 2024
Devatenáctý ročník prestižní oborové soutěže LEMUR – Česká cena za PR přinesl velký úspěch i pro naše klubové barvy. Za komunikační projekt „Nejlepší vlastňák aneb přátelák, který obletěl svět“ získala Slavia bronz, stříbro a také zlato v jedné z hlavních kategorií.

Sezona U19: stříbro na CEE Cupu i střelec Pikolon

20. 6. 2024
Náročný ročník 2023/24 má za sebou nejstarší dorostenecká kategorie U19. V přípravě přišlo stříbro a povedený CEE Cup. Vstup do ligového ročníku se však sešívaným nepovedl. Postupný herní progres vyústil v konečné čtvrté místo. Nejlepším střelcem týmu byl čtrnáctigólový Pikolon.

U19 a Al Abtal. Skalpy TOP klubů a komentář šéftrenéra

20. 6. 2024
Slávistický výběr do devatenácti let absolvoval uplynulou sezonu střetnutí se špičkou evropského fotbalu v rámci projektu Al Abtal. Slávisti porazili mimo jiné Juventus a Sporting Portugal. Do utkání nastupovali sešívaní v různých týmových složeních a pod jinými realizačními týmy.

Další články