Juniorka remizovala s Hradcem Králové | SK Slavia Praha
Více

Juniorka remizovala s Hradcem Králové

V devátém kole ČFL nastoupila slávistická rezerva na domácí půdě v Xaverově proti béčku Hradce Králové. Zápas skončil nerozhodným výsledkem 1:1. V dresu juniorky nastoupilo několik hráčů A-mužstva, jediný gól Slavie vstřelil Pavel Fořt.
V devátém kole ČFL nastoupila slávistická rezerva na domácí půdě v Xaverově proti béčku Hradce Králové. Zápas skončil nerozhodným výsledkem 1:1. V dresu juniorky nastoupilo několik hráčů A-mužstva, jediný gól Slavie vstřelil Pavel Fořt.

Střetnutí mělo náboj, hrál se rychlý fotbal. Slávistům se ovšem příliš nedařilo. Přestože se snažili útočit, směrem dopředu se neprosazovali. Hosté byli nebezpečnější a vytvořili si dobré příležitosti. Střelecké pokusy Přibyla a Mergance z pokutového území ale skvěle vychytal gólman Kozáčik. Slovenský brankář si poté poradil i těžkou situací ve 36. minutě. Při pohledné kombinační akci Hradce vyrazil ránu Rezka z osmnácti metrů a zázračně lapil i následnou dorážku Duchniče, kdy už soupeřovi hráči zvedali ruce k oslavě.

Po přestávce jsme se o něco zlepšili a ve 48. otevřeli skóre. Po centru Bálka z levé strany se hlavou trefil Pavel Fořt. Hostující celek však pokračoval v dobré hře a snažil se vyrovnat. Několik příležitostí znovu zlikvidoval Kozáčik, včetně tvrdé rány útočníka Černého přesně do šibenice. Při rychlé akci soupeře ze 62. minuty ale našemu brankáři chybělo štěstí a Hradec vyrovnal. Duchnič našel zleva v šestnáctce Mergance a ten Kozáčika prostřelil. Přestože se v závěru snažila obě mužstva strhnout vítězství na svou stranu, branka už nepadla. S důraznou hlavičkou Chlebouna si nadvakrát poradil gólman Čížek a ani Kozáčik za svá záda další míč nepustil.

„Věděli jsme, že Hradec předvádí výborný kombinační fotbal. Proto jsme chtěli hrát důrazně, zúžit hřišti a vycházet z bloku. Od první vteřiny jsme ale všechno dělali obráceně a rychlým fotbalistům soupeře dali příliš prostoru. Bod musím hodnotit tak, že jsme ho získali. Hodně nás podržel Matúš Kozáčik,“ uvedl trenér Pavel Trávník.

Slavia B – Hradec Králové B 1:1 (0:0)
Branky: 48. Fořt – 62. Merganc
Sestava Slavie: Kozáčik – Parys (61. T. Dubský), Chleboun, Stibůrek (46. Kratochvíl), Nachtman (82. Vondráček) – Vlček, Sláma, Hrdlička, Bauer – Fořt, Bálek

Tabulku ČFL zobrazíte kliknutím zde.

Aktuálně

Informace pro fanoušky do Mladé Boleslavi

28. 3. 2023
Zápas v Mladé Boleslavi se hraje v neděli 9. dubna od 16:00. Co k výjezdu potřebujete vědět?

Dorostenci porazili Pardubice. Přípravky hrály v Brně a Liberci.

28. 3. 2023
Víkendové zápasy mladých slávistů narušily reprezentační srazy. I přesto kategorie U18 a U16 přehrály Pardubice. Přípravky sehrály miniturnaje v Brně a Liberci. Žáci přivítali v Edenu Teplice. Připomeňte si výsledky mládežníků v souhrnném článku.

Přijďte s dětmi 20. dubna na nábor

27. 3. 2023
Blíží se nábor do slávistické mládežnické akademie. Nábor proběhne 20. dubna od 17:00 v Horních Měcholupech ve spolupráci s partnerskými kluby a je určený pro děti narozené v letech 2012 - 2018.

Další články