Osm slávistů v reprezentačtí sedmnáctce! | SK Slavia Praha
Více

Osm slávistů v reprezentačtí sedmnáctce!

Historicky nejvyšší počet osmi slávistů se v příštím týdnu sejde v dresu české reprezentace do sedmnácti let k druhé fázi kvalifikace na mistrovství Evropy. V německém Karlsruhe se Češi postupně střetnou s výběrem domácích, Nizozemskem a Lotyšskem. V nominaci trenéra Augustina Chromého jsou brankář Michal Toma, obránce Marek Suchý, záložníci Milan Černý, Jiří Valenta, Jaroslav Starý, Bořek Dočkal a útočník Radim Nečas. Mezi případnými náhradníky je ještě Radek Dejmek.
Historicky nejvyšší počet osmi slávistů se v příštím týdnu sejde v dresu české reprezentace do sedmnácti let k druhé fázi kvalifikace na mistrovství Evropy. V německém Karlsruhe se Češi postupně střetnou s výběrem domácích, Nizozemskem a Lotyšskem. V nominaci trenéra Augustina Chromého jsou brankář Michal Toma, obránce Marek Suchý, záložníci Milan Černý, Jiří Valenta, Jaroslav Starý, Bořek Dočkal, Marcel Gecov a útočník Radim Nečas. Mezi případnými náhradníky je ještě Radek Dejmek.

V reprezentaci samozřejmě nechybí nejlepší mladší dorostenec České republiky za rok 2004 Milan Černý. „Moc se těšíme, vůbec jsme nečekali, že nás tam bude tolik,“ řekl za všechny šikovný fotbalista. „Je to pro nás výhoda, jsme sehraní, na druhou stranu nás to ale zavazuje k odpovědnosti,“ podotýká Černý. Kvalifikační turnaj nebude jednoduchý, ze čtyř vynikajících mužstev postupuje pouze vítěz. „Určitě to bude těžký, turnaj bude hodně vyrovnaný. Důležitý je hlavně dobře odstartovat, klíčový proto bude první zápas s Německem,“ uzavřel Milan Černý.

Aktuálně

Informace a lístky pro fanoušky do Liberce

28. 9. 2023
V neděli 8. října od 18:00 nás čeká ligový výjezd do Liberce, kde budeme hrát s místním Slovanem. Přečtěte si informace k zápasu, pokud se tam chystáte jet.

Krásný zápas i atmosféra. Za start jsem rád

27. 9. 2023
Stanislav Tecl oblékl v pohárovém utkání v Kroměříži kapitánskou pásku a asistencí přispěl k dvougólové výhře sešívaných. Po utkání se setkal s novináři a odpovídal na otázky ohledně vlastní motivace i současné role v A-týmu.

Přístupu Kroměříže si velmi vážíme. Boluwatife roste

27. 9. 2023
Asistent trenéra Jaroslav Köstl hovořil po pohárové výhře v Kroměříži (2:0) o vlídném přivítání na Hané, vzrůstající formě Boluwatifeho Ogungbayie i aktuálním rozpoložení týmu.

Další články