Po infarktovém závěru výhra nad Boleslaví! | SK Slavia Praha
Více

Po infarktovém závěru výhra nad Boleslaví!

PRAHA – Slavia napotřetí Mladou Boleslav v lize konečně porazila. Na Strahově se dokázala vyrovnat s nepříznivým stavem i vyloučením Karla Pitáka. Hosté se ve druhé půli dostali do vedení po brance Františka Ševínského. Slávisté přidali a čtvrthodinu před koncem zaslouženě vyrovnali, kdy se trefil Lukáš Jarolím. Těsně před koncem byl však za...
PRAHA – Slavia napotřetí Mladou Boleslav v lize konečně porazila. Na Strahově se dokázala vyrovnat s nepříznivým stavem i vyloučením Karla Pitáka. Hosté se ve druhé půli dostali do vedení po brance Františka Ševínského. Slávisté přidali a čtvrthodinu před koncem zaslouženě vyrovnali, kdy se trefil Lukáš Jarolím. Těsně před koncem byl však za údajný faul bez míče vyloučen Piták. I v oslabení červenobílí dokázali skórovat, v nastaveném čase si dal vlastní gól po centru Hrdličky boleslavský Jiří Rychlík.

„Cítil jsem, že máme vůli zápas otočit," řekl trenér Slavie Karel Jarolím. „Věděli jsme, jaký fotbal Boleslav hraje, nedosahovali dobrých výsledků náhodou. My jsme navíc měli v nohou pohárový zápas. Chtěli jsme dostat Boleslav pod tlak, ale v první půli se nám to nedařilo, byli jsme málo aktivní. Šance měli jen Vlček a Hrdlička," hodnotil náš kouč. „Chtěli jsme hrát nátlakově a agresivně, to se nám ale dařilo až po obdržené brance. Změnili jsme systém hry na tři obránce, od té doby jsme soupeře jasně přehrávali. Vstřelili jsme tři branky, platily jen dvě. I když jsme dohrávali v deseti, zvítězili jsme zaslouženě," uzavřel Jarolím.

„Bylo to zatím naše nejhorší utkání, lehkovážným přístupem jsme se zatáhli do vápna a dvakrát inkasovali. Moji hráči snad čekali, že se domácí po vstřelené brance porazí sami," řekl trenér hostů Dušan Uhrin ml.

Utkání jsme sledovali on-line
Fotografie (22)
Zápasový magazín Poločas (PDF, 1.59 MB)
Video (10 MB, VMW, 1:34)
Rozhovor s trenérem Jarolímem
Ohlasy hráčů

Aktuálně

Informace pro fanoušky do Mladé Boleslavi

28. 3. 2023
Zápas v Mladé Boleslavi se hraje v neděli 9. dubna od 16:00. Co k výjezdu potřebujete vědět?

Dorostenci porazili Pardubice. Přípravky hrály v Brně a Liberci.

28. 3. 2023
Víkendové zápasy mladých slávistů narušily reprezentační srazy. I přesto kategorie U18 a U16 přehrály Pardubice. Přípravky sehrály miniturnaje v Brně a Liberci. Žáci přivítali v Edenu Teplice. Připomeňte si výsledky mládežníků v souhrnném článku.

Přijďte s dětmi 20. dubna na nábor

27. 3. 2023
Blíží se nábor do slávistické mládežnické akademie. Nábor proběhne 20. dubna od 17:00 v Horních Měcholupech ve spolupráci s partnerskými kluby a je určený pro děti narozené v letech 2012 - 2018.

Další články