Já ho nedal, smál se Vlček | SK Slavia Praha
Více

Já ho nedal, smál se Vlček

Slávisté poprvé v české lize porazili Mladou Boleslav díky dalšímu obratu skóre. Je samozřejmé, že ze tří bodů měli po zápase fotbalisté radost. Cesta k nim ale byla pěkně zapeklitá...
Slávisté poprvé v české lize porazili Mladou Boleslav díky dalšímu obratu skóre. Je samozřejmé, že ze tří bodů měli po zápase fotbalisté radost. Cesta k nim ale byla pěkně zapeklitá. „Hra byla v prvním poločase pomalá, ale nemyslím si, že by to bylo únavou," řekl Marek Suchý k prvnímu dějství strahovského večera, který opravdu mnoho vzruchu nepřinesl. Zato druhý poločas nabídl vzrušení vrchovatě. Prvním byla bohužel branka v naší síti. „Křikli jsme na sebe, že nikdo nesmí sklopit hlavu, že to dneska prostě otočíme, že ty body potřebujem," prozradil náš mladý stoper.

Největší hlouček novinářů obklopil Stanislava Vlčka. První dotaz směřoval na neuznanou branku. „Já to komentovat nebudu, nezlobte se. Vyhráli jsme, čert to vem," odpověděl náš útočník. „Zdá se, jako bychom zabrali vždycky, až když dostaneme ránu," připomněl Vlček úvodní gól. „Takové rány bychom si mohli odpustit," dodal. Pak přiznal, že byla chvíle, kdy v obrat přestal věřit. „Když nám vyloučili Karla Pitáka, tak jsem už nedoufal, už jsem si spíš říkal, abychom to dotáhli na remízu." Přišel ale rozhodující moment zápasu. „Já to nebyl, centroval Tomáš Hrdlička, já jsem míč přeběhl, pak ho tečoval Jirka Rychlík," prozradil Vlček.

„Dostal jsem míč od Dušana, viděl jsem Standu Vlčka, jak tam nabíhá, dal jsem to tam," popsal situaci lakonicky Tomáš Hrdlička, kterému možná byla upřena branka. „Standa říká, že to tam dal Jirka Rychlík, že to byl vlastní gól, tak asi jo," nelámal si s tím Hrdlička hlavu. „První poločas nebyl ideální, začátky nám fakt nejdou," vzpomněl si záložník. „Hlavně, že jsme to dneska otočili, stejně jako s Jabloncem. Zítra si o to víc můžeme vychutnat los poháru."

Slavia se vyhoupla na sedmé místo tabulky a zůstala již osmý zápas (4 v lize, 2 v českém poháru a 2 v Poháru UEFA) v řadě neporažena. Poslední porážka je z 28. srpna z Olomouce.

Aktuálně

Společně jsme uklidili okolí Edenu

22. 4. 2024
Dnešní datum, tedy 22. dubna, připadá každoročně na Den Země, při kterém si celý svět připomíná, jak důležité je starat se o životní prostředí a svět kolem nás. Ve Slavii tento přístup sdílíme nejen v měsíci dubnu, ve kterém věnujeme pozornost projektům z environmentální oblasti, ale po celý rok.

Výhra s Libercem na úvod nadstavby

22. 4. 2024
Fotbalistky Slavie zvládly otočit nepříznivý průběh zápasu a v úvodním utkání nadstavby porazily na domácí půdě Slovan Liberec 4:2. Střelecky se prosadila Franny Černá, Gabriela Šlajsová, Tereza Krejčiříková a Tereza Szewieczková.

U15 vyhrála Turnaj národů v Ostravě

22. 4. 2024
Žáci v Ostravě nepoznali chuť porážky, a i díky zvládnutým pokutovým kopům se probojovali až do finále. V něm porazili Herthu Berlín. Nejlepším střelcem turnaje se stal se čtyřmi góly Matouš Srb.

Další články