Nadšení Karvanu zchladil Tomáš Hrdlička | SK Slavia Praha
Více

Nadšení Karvanu zchladil Tomáš Hrdlička

BAKU – „Vy mne chcete na rozhovor, co se stalo,“ podivil s úsměvem žádosti televizního reportéra záložník Tomáš Hrdlička. Když vyšel z neklimatizované šatny v útrobách stadionu Šafa v Baku, byl během minuty celý splavený. „Mohl bych se jít zase klidně sprchovat,“ povzdechl si.
BAKU – „Vy mne chcete na rozhovor, co se stalo,“ podivil s úsměvem žádosti televizního reportéra záložník Tomáš Hrdlička. Když vyšel z neklimatizované šatny v útrobách stadionu Šafa v Baku, byl během minuty celý splavený. „Mohl bych se jít zase klidně sprchovat,“ povzdechl si.
 
Hrdlička v úmorném dusnu udělal přesně to, co Slavia potřebovala. Zchladil domácí Karvan hezkou brankou. Po centru z rohového kopu od Lukáše Jarolíma poslal míč o břevno za čáru. „Viděl jsem dobře, že to byl gól. Samozřejmě, že jsem zaváhal, pomezní to vidět nemusel. Naštěstí branku rychle potvrdil,“ popsal rozpačitě vypadající oslavy. Diváci ani hráči Karvanu s protesty neuspěli.
 

„Připravovali jsme se poctivě, ale pak jsme nezačali dobře, úvodní tlak jsme přečkali se štěstím. Pak jsme využili standardku a měli jsme další možnosti, už to bylo lepší,“ pokračoval střelec. „Je to jenom poločas, ale udělali jsme velký krok do dalšího kola.“

 
Zápas v Baku se hrál v náročných podmínkách. „S Teplicemi jsme hráli v dešti, příjemný vzduch, patnáct stupňů, tady zase dusno. Když jsme přiletěli, byla to na letišti rána, jak člověk napoprvé nadechl horký vzduch. Ještě, že se hrálo až večer, kdy to ještě šlo.“ Bude únava ještě větší než normálně? „Když dáte do zápasu sto procent, tak jste unavení pokaždé. A my do zápasu jdeme naplno vždycky. Liga se hraje v neděli večer, určitě se dáme dohromady,“ věří Hrdlička.
 

Slávisté mohli přidat druhou branku už v prvním poločase. Ve velké šanci byl Stanislav Vlček. „Dostal jsem míč na stojnou nohu, musel jsem se pro přihrávku trochu vrátit, stačili pak střelu zblokovat,“ zalitoval náš útočník.

 

V druhé šanci byl Petr Janda, míč nasměroval do sítě, Brazilec Pereira se ale málem přerazil, když neuvěřitelným skokem a nakopnutím brance zabránil. „Hlavní je, že jsme nakonec vyhráli,“ řekl unaveným hlasem Janda, který stejně jako Dušan Švento nalítal po hřišti neuvěřitelný počet kilometrů. Nakonec připravil svým průnikem po pravé straně druhou brankou pro Pavla Fořta.

 

„Bylo to snadné míč poslat do sítě, ale takové branky se taky počítají. Druhá branka byla důležitá, ubere Karvanu před cestou do Prahy na optimismu. Stále by cítili, že stačí skórovat a dostat se zpátky do hry,“ uvědomil si Pavel Fořt. „Jestli už to byla postupová branka nevím, ale v odvetě ji určitě potvrdíme.“

 
Slavia cíl své nelehké mise splnila, z města vzdáleného čtyři a půl tisíce kilometrů od Prahy přivezla hodinu po půlnoci výhru zaručující pohodlný náskok do odvety, která se hraje 24. srpna od 20:45 na Strahově.     


Fotografie

Aktuálně

Vzpomínkový večer věnovaný Františku Veselému

8. 12. 2022
Tribuna Františka Veselého – krásný odkaz legendárního slávisty, který v sešívaném dresu přepisoval historické tabulky. Není to ale jediná vzpomínka na našeho útočníka. Ve slávistickém muzeu mohou fanoušci spatřit vzácné artefakty spojené s jeho kariérou, o které jim ve středeční podvečer vyprávěli Václav Petrák a František Veselý mladší.

Vánoční besídka pro děti i dospělé v Edenu

8. 12. 2022
Slavia společně s Odborem přátel pořádá Vánoční besídku pro děti i dospělé v prostorách stadionu Slavie a slávistického muzea.

Na produktivitě pracujeme. Bude to o prvním gólu

7. 12. 2022
Slávistky čeká ve čtvrtek od 21:00 venkovní utkání na půdě rakouského St. Pöltenu. Čtvrtý zápas základní skupiny Ligy mistryň vyhlíží trenér Karel Piták a kapitánka Diana Bartovičová.

Další články