Juniorka vyhrála nad Boleslaví (foto) | SK Slavia Praha

Juniorka vyhrála nad Boleslaví (foto)

V druhém kole ČFL vyhrálo béčko Slavie nad rezervou Mladé Boleslavi 1:0. Branku dal ve 34. minutě Karel Zelinka po kolmici od Karla Kratochvíla. Za Boleslav hrála řada hráčů ligového kádru v čele s útokem Ordoš, Mikolanda.
PRAHA/HORNÍ POČERNICE – Šatnou slávistické juniorky se v nové sezóně poprvé nesl vítězný pokřik a byl zasloužený. Svěřenci trenéra Luboše Kozla po výborném výkonu přehráli rezervu Mladé Boleslavi, kterou výrazně vyztužili hráči ligového kádru.

V úvodu utkání měli hosté několik pološancí, slávisté však výškovou převahu soupeře dokázali eliminovat nasazením, to dokumentuje například vyhraný hlavičkový souboj o dvě hlavy menšího Švamberga nad Ordošem. Největší příležitost měl po rohovém kopu Kalíšek, Diviš ale jeho střelu do sítě nepustil. Boleslavským vázla komunikace, přímý kop do vápna zahrál jeden z hráčů dříve, než se jeho spoluhráči ve vápně rozestavili. Ke strkanici nedošlo, tou se asi neshody řeší jen na vyšší úrovni.

Zato slávisté dokázali ve 34. minutě svoji akci načasovat skvěle, Kratochvíl našel krásnou kolmicí na pravé straně Zelinku, který poslal míč nechytatelně k tyči. Slavia pak získávala navrch, po protiútoku zakončoval Dočkal, nebezpečné byly i centry Kratochvíla.

V druhém poločase červenobílí obrat nedopustili. Blízko pojistce byl po centru Zelinky Šmíd, Dejmkův centr před branku adresáta nenašel. Na druhé straně se pokusil získat dlouhý míč před Divišem Murárik, na branku ho ale nenasměroval. Pět minut před koncem dostal Necid druhou žlutou kartu a slávisté dohrávali o deseti. V posledních vteřinách se dostal velké šance Mikolanda, naběhl si na centr Voborníka, naštěstí ho o několik centimetrů minul.

„Jsem spokojený s výsledkem i s výkonem, hráli jsme proti kvalitnímu soupeři s ligovým útokem,“ hodnotil zápas trenér Luboš Kozel. „Výhra je cenná z psychologického hlediska, v prvním kole jsme v Budějovicích měli ještě více šancí než dnes, ale body jsme nezískali. Hráči dobře plnili taktické pokyny, soupeř se dostal do vyložené šance vlastně až v poslední minutě. Výškovou převahu Boleslavi jsme dokázali výborně eliminovat,“ pochválil mladé fotbalisty. „Tomáši Necidovi červenou kartu moc nevyčítám, šel zpátky pomoct obraně, to se stane.“