Costa věnoval svůj gól fanouškům | SK Slavia Praha
Více

Costa věnoval svůj gól fanouškům

PRAHA – Vypadalo to dlouho, že se slávističtí fanoušci radosti nedočkají. Nakonec jí po závěrečném hvizdu byl plný stadion. Muž, který obrat začal, se jmenuje Michel Costa. „
PRAHA – Vypadalo to dlouho, že se slávističtí fanoušci radosti nedočkají. Nakonec jí po závěrečném hvizdu byl plný stadion. Muž, který obrat začal, se jmenuje Michel Costa.

„První zápas, první gól, to je prostě super. Svoji branku bych rád věnoval fanouškům, byli výborní,“ říkal po zápase novinářům přes svého tlumočníka Gaúcha šťastný střelec.

Do svého premiérového ligového utkání naskočil o přestávce zápasu. „Dostal jsem od trenéra pokyny hrát na kraji zálohy. V průběhu zápasu ale přišel k čáře a na nákresu mi ukázal prostor, kam se mám přesunout.“ Právě odtud pak Costa nádherně levačkou trefil k tyči.

„Ne, že mám dát gól, to tam trenér nakreslené neměl,“ usmál se sympatický Brazilec.

Premiérovou trefu dal slabší levačkou. „Je to moje slabší noha, ale zkouším si střílet na tréninku oběma. Hlavně, že jsem pomohl obrátit zápas. Slyšel jsem hodně o rivalitě mezi Spartou a Slavií, hodně rád bych pomohl Slavii, aby byla lepší,“ plánuje si.

Costa se také od novinářů dozvěděl, že ho čeká zápisné. „Já vím, první zápas, první gól, asi to bude drahé, viďte,“ ověřoval si. Záložníka, který vyrostl ve slunné Brazílii, chladné počasí netrápilo. „Na hřišti se člověk rychle zahřeje.“

Brazilec má ještě jeden velký důvod těšit se na jaro kromě krásného počasí. „V dubnu za mnou přijede manželka s dcerou, už jim vyřizuji doklady a víza,“ vysvětlil.

Aktuálně

Osm slávistů v české nominaci na EURO

28. 5. 2024
Trenér Ivan Hašek v úterý nominoval osm slávistů na EURO 2024 v Německu. Před zahájením šampionátu se reprezentace utká ve dvou přípravných duelech s Maltou a Severní Makedonií, do turnaje vstoupí 18. června soubojem s Portugalci.

Starší žáci se přiblížili k titulu, mládežníci vyrazili na turnaje do zahraničí

28. 5. 2024
Starší žáci U15 zvládli těžké utkání v Pardubicích a jsou tři kola před koncem blízko titulu. B-tým porazil v klíčovém utkání v boji o postup Domažlice. Mládežníci vyrazili na mezinárodní turnaje do zahraničí. Připomeňte si výsledky mládeže v souhrnném článku.

Jindřich Staněk Brankářem sezony

28. 5. 2024
Ligová fotbalová asociace v úterý zveřejnila vítěze individuálních anket ve FORTUNA:LIZE za sezonu 2023/24, Jindřich Staněk získal ocenění pro nejlepšího brankáře. Jindro, velká gratulace!

Další články