Slavia dostala pokutu za choreo | SK Slavia Praha
Více

Slavia dostala pokutu za choreo

PRAHA – Pokutu deset tisíc euro dostala Slavia za choreografii severní tribuny, kterou ve 26. minutě zápasu s Fiorentinou ukázal náš kotel. Na choreografii byl nápis „Benvenuti alla Civilita“ (Welcome to Civilisation,vítejte v civilizaci), doprovozený urážlivou kresbou se vztyčeným prostředníčkem.
PRAHA – Pokutu deset tisíc euro dostala Slavia za choreografii severní tribuny, kterou ve 26. minutě  zápasu s Fiorentinou ukázal náš kotel. Na choreografii byl nápis „Benvenuti alla Civilita“ (Welcome to Civilisation,vítejte v civilizaci), doprovozený urážlivou kresbou se vztyčeným prostředníčkem.

„Taková urážlivá gesta mohou vyprovokovat nepokoje v ochozech a na sportovní akce se nehodí. To, že vystavení bylo koordinováno mikrofonem, dokazuje, že jednalo o plánovanou akci,“ uvádí se ve zdůvodnění tohoto rozhodnutí. „Za toto chování fanoušků plně odpovídá klub,“ zní také v textu.

„Slavia si váží podpory svých fanoušků, kotel v Edenu patří určitě k těm nejlepším u nás. Choreografie vzpomínající na Josefa Bicana byla nadmíru povedená,“ uvedl slávistický ředitel komunikace Ondřej Zlámal.

„Naopak choreo s Fiorentionu se nepovedlo, navíc nebylo zástupci kotle pravdivě zástupcům Slavie představeno. Finanční postih je nepříjemný a zbytečný, určitě se mu dalo předejít. Přesto věřím, že v budoucnu se podobným nepříjemnostem dokážeme vzájemnou spoluprací vyhnout a chorea budou pokračovat spíše v bicanovské kvalitě,“ věří ředitel komunikace.

Aktuálně

Byli jsme málo nebezpeční. Nic ale není ztracené

26. 3. 2023
Trenér slávistek Karel Piták a kapitánka Diana Bartovičová hovořili po derby o příčinách porážky, chybě u inkasované branky, situaci v tabulce a poděkovali také fanouškům, kteří je na Letnou přišli podpořit.

Na závěr základní části těsná prohra v derby žen

26. 3. 2023
Slávistky v derby v epet Areně padly nejtěsnějším rozdílem, jedinou branku vstřelily domácí krátce po poločase. Před nadstavbou jsou tak slávistky na druhém místě ligové tabulky.

Online: Od 14:00 derby žen na Letné

25. 3. 2023
Slávistky hrají od 14:00 první jarní derby sezony proti Spartě a to na hlavním stadionu soupeře v epet Areně. Jakou sestavu vybral pro tento důležitý duel trenér Karel Piták?

Další články