Slavia dostala pokutu za choreo | SK Slavia Praha
Více

Slavia dostala pokutu za choreo

PRAHA – Pokutu deset tisíc euro dostala Slavia za choreografii severní tribuny, kterou ve 26. minutě zápasu s Fiorentinou ukázal náš kotel. Na choreografii byl nápis „Benvenuti alla Civilita“ (Welcome to Civilisation,vítejte v civilizaci), doprovozený urážlivou kresbou se vztyčeným prostředníčkem.
PRAHA – Pokutu deset tisíc euro dostala Slavia za choreografii severní tribuny, kterou ve 26. minutě  zápasu s Fiorentinou ukázal náš kotel. Na choreografii byl nápis „Benvenuti alla Civilita“ (Welcome to Civilisation,vítejte v civilizaci), doprovozený urážlivou kresbou se vztyčeným prostředníčkem.

„Taková urážlivá gesta mohou vyprovokovat nepokoje v ochozech a na sportovní akce se nehodí. To, že vystavení bylo koordinováno mikrofonem, dokazuje, že jednalo o plánovanou akci,“ uvádí se ve zdůvodnění tohoto rozhodnutí. „Za toto chování fanoušků plně odpovídá klub,“ zní také v textu.

„Slavia si váží podpory svých fanoušků, kotel v Edenu patří určitě k těm nejlepším u nás. Choreografie vzpomínající na Josefa Bicana byla nadmíru povedená,“ uvedl slávistický ředitel komunikace Ondřej Zlámal.

„Naopak choreo s Fiorentionu se nepovedlo, navíc nebylo zástupci kotle pravdivě zástupcům Slavie představeno. Finanční postih je nepříjemný a zbytečný, určitě se mu dalo předejít. Přesto věřím, že v budoucnu se podobným nepříjemnostem dokážeme vzájemnou spoluprací vyhnout a chorea budou pokračovat spíše v bicanovské kvalitě,“ věří ředitel komunikace.

Aktuálně

Zlato, stříbro i bronz. Slavia získala tři České ceny za PR

21. 6. 2024
Devatenáctý ročník prestižní oborové soutěže LEMUR – Česká cena za PR přinesl velký úspěch i pro naše klubové barvy. Za komunikační projekt „Nejlepší vlastňák aneb přátelák, který obletěl svět“ získala Slavia bronz, stříbro a také zlato v jedné z hlavních kategorií.

U19 a Al Abtal. Skalpy TOP klubů a komentář šéftrenéra

20. 6. 2024
Slávistický výběr do devatenácti let absolvoval uplynulou sezonu střetnutí se špičkou evropského fotbalu v rámci projektu Al Abtal. Slávisti porazili mimo jiné Juventus a Sporting Portugal. Do utkání nastupovali sešívaní v různých týmových složeních a pod jinými realizačními týmy.

Slavia a eToro prodloužily smlouvu o generálním partnerství

19. 6. 2024
SK Slavia Praha a obchodní a investiční platforma eToro prodloužily smlouvu o generálním partnerství. Logo eTora tak zůstane na našich dresech i v nadcházející sezoně.

Další články