Slavia televizní diváky neuráží | SK Slavia Praha
Více

Slavia televizní diváky neuráží

PRAHA/EDEN – Silná slova poslal do médií na adresu Slavie na konci minulého týdne šéfredaktor sportovní redakce ČT Otakar Černý v souvislosti s případným přenosem z utkání Poháru UEFA mezi Slavií Praha a Aston Villou.
PRAHA/EDEN – Silná slova poslal do médií na adresu Slavie na konci minulého týdne šéfredaktor sportovní redakce ČT Otakar Černý v souvislosti s případným přenosem z utkání Poháru UEFA mezi Slavií Praha a Aston Villou.

„Udělali jsme Slavii nabídku, kterou předtím akceptovaly Ostrava, Teplice i Liberec. A dokonce nabídku ještě výhodnější. Se všemi jsme se dokázali dohodnout, jen se Slavií to nejde,“ tvrdí dále Černý.

V této souvislosti citujeme gratulaci k umístění v Gambrinus lize, kterou Otakar Černý poslal na adresu našeho klubu.

„Česká televize, Redakce sportu, je připravena bezplatně vyrobit z domácích, předkolových, Vašich utkání TV signál pro domácí i zahraniční potřebu.

Není ovšem schopna tento nemalý výdaj ještě násobit platbou za vysílací práva. Pokud bude Váš klub trvat na jejich úhradě nemůže ČT utkání vysílat a případnou výrobu signálu, pokud budete stát o služby ČT, ji uhradit,“ uvádí se v emailu adresovaném 28. května našemu klubu. (doslovný přepis)

Tato nabídka tedy v případě zápasů s Fiorentinou a Vasluí měla spočívat v tom, že Slavia za případné vysílání na ČT nedostane nic.

Iniciativa na vysílání TV přenosu s Aston Villou vzešla ze strany Slavie, a jejím výsledkem byla nabídka na bezplatnou výrobu signálu a dvě stě tisíc korun. Tu Slavia nepřijala, protože ji nepovažuje za adekvátní.

„Považuji za urážku českého diváka, že Slavia vyrábí přenos a prodává ho potom do ciziny,“ uvedl pak Černý pro server sport.cz, v narážce na to, že Slavia přijala několikamilionovou nabídku britského kanálu Channel 5.

Přitom v posledních dvou sezonách ČT využívala pro přenosy domácích ligových utkání Slavie zejména neceloplošný kanál ČT4.

Zápas s Aston Villou na obrazovkách České televize zřejmě nebude, ale není to vina vedení Slavie, se kterou šéfredaktor o přenosu nejednal a nekomunikoval a zaměřil se pouze na silná slova do médií.

Musíme znovu zdůraznit, že Slavia má svoji hodnotu, kterou reprezentují také televizní práva.

Jednání šéfredaktora redakce sportu ČT směrem k našemu klubu považujeme za nekorektní a arogantní a odkazujeme na ustanovení Zákona o ČT, kdy Česká televize má jako hlavní úkol poskytovat vyváženou nabídku pro všechny skupiny obyvatel.

Tento text je oficiálním stanoviskem SK Slavia Praha

Aktuálně

110 let Josefa Bicana. Křest i Chodník slávy

25. 9. 2023
Významná byla neděle, hrálo se 308. derby, slavnostní je i pondělí. 25. září by Josef Bican, nejlepší kanonýr historie fotbalu, oslavil 110. narozeniny.

Nový HALFTIME v den narození Josefa Bicana

25. 9. 2023
Dvanácté číslo slávistického magazínu HALFTIME je tady. Věnováno jest Josefu Bicanovi. Z úcty, symboliky, 25. září by oslavil 110. narozeniny. Prostřednictvím exkluzivní zpovědi i návštěvy u něj doma proniknete do světa Igoha Ogbua! A těšit se můžete na řadu dalších exkluzivních materiálů.

Odstartovala druhá fáze předprodeje na Tiraspol

25. 9. 2023
Vstupenky na první domácí zápas Slavie v základní skupině Evropské ligy proti Sheriffu Tiraspol se začaly od pondělí 25. 9. 14:00 prodávat v předprodeji pro permanentkáře a členy OP/FK. Pokud lístky zbydou, do volného prodeje půjdou ve středu 27. září.

Další články