Do jarní části s řadou novinek | SK Slavia Praha
Více

Do jarní části s řadou novinek

PRAHA - Na řadě novinek se dohodli zástupci prvoligových a druholigových klubů na úterním zasedání Ligového shromáždění. Jednou z novinek je nový trestní zákoník, na jehož základě odsouzené výtržníky ze stadionů čeká nový trest.

PRAHA - Na řadě novinek se dohodli zástupci prvoligových a druholigových klubů na úterním zasedání Ligového shromáždění. Jednou z novinek je nový trestní zákoník, na jehož základě odsouzené výtržníky ze stadionů čeká nový trest.

V době zápasů se budou muset hlásit na policejních služebnách, aby se zabránilo jejich dalšímu řádění. Výkon trestu se bude vztahovat nejen na trestné činy, ale také na přečiny. Nový trest má oporu v zákoně, který platí od začátku roku.

„Už během přípravných zápasů může dojít k výtržnictví, které později soud vyhodnotí jako trestný čin či přečin. V tom případě může být součástí trestu, podobně jako například v Anglii, že se provinění budou muset po určenou dobu hlásit úřadům, aby nemohli být na stadionech,“ uvedl bezpečnostní manažer fotbalového svazu Miroslav Platil.

Tímto způsobem se už řadu let brání proti výtržnictví právě na anglických stadionech. „Na vyhrazených místech pro ně budou připraveny odpovídající prostory, kde budou mít volný pohyb, nepůjde o žádnou věznici. Dokonce jim ani nebude nikdo bránit odejít, ale v tom případě by šlo o maření úředního rozhodnutí,“ dodal Miroslav Platil. O dohled nad výkonem se bude starat probační služba při ministerstvu spravedlnosti.

Jasná pravdila pro odklad

Kluby se domluvily i na pravidlech, jak se příště vyhnout tahanicím kvůli odkladu utkání. „Zápasy budeme odkládat ve chvíli, kdy státní orgány, v tomto případě vesměs hygienici, uloží příslušnému klubu karanténu, nebo podobné opatření,“ uvedl šéf profesionálních soutěží Ivo Lubas.

Stejná cena vstupenek

Začalo také platit opatření, že vstupenky pro hostující klub musí být obdobně drahé jako lístky do podobných sektorů pro domácí. Zabrání se tím sporům jako před podzimním derby Bohemians, kdy pro fandy hostujícího klubu Bohemians 1905 domácí pořadatelé nasadili výrazně vyšší částku.

Žádné termínové výjimky v době TV přenosů

Definitivně je odzvoněno termínovým výjimkám, které povolovaly hrát jiné zápasy v době televizních přenosů. Platí to především pro Spartu, která řadu svých podzimních utkání hrála v sobotu od 18 hodin. „Pochopily to všechny kluby včetně Sparty,“ uvedl Ivo Lubas.

Liga skončí 15. května

Známa už je konkrétní termínová listina nejvyšší soutěže. Jaro odstartuje o posledním únorovém víkendu a liga skončí 15. května. Dvakrát, konkrétně 24. března a 5. května, se budou hrát vložená kola uprostřed týdne s jednotným výkopem v 17:30 hodin.

V červenci Superpohár

Kluby definitivně odsouhlasily, že příští fotbalový ročník odstartuje nově Superpohárem, ve kterém se utkají vítěz ligy a poháru. „Hrát se bude týden před ligovým startem, tedy 10. či 11. července," řekl místopředseda svazu Miroslav Kříž.

Informace jsou převzaty z oficiálních stránek Českomoravského fotbalového svazu.

Aktuálně

David Douděra v nominaci na nejhezčí gól UEL

27. 5. 2024
Nádherný volej Davida Douděry z úvodního osmifinále proti AC Milán byl vybrán mezi deset nejhezčích branek skončeného ročníku Evropské ligy. Slávisti, dejte Doudisovi hlas!

O kvalitě ligy, kvalifikaci LM i přestupech

26. 5. 2024
Jindřich Trpišovský na poslední pozápasové tiskové konferenci v sezoně hovořil s novináři o skalpu Mladé Boleslavi, konci Stanislava Tecla, 39 brankách Václava Jurečky i možném pohybu v kádru během letní přestávky.

Hořký primát, chtěl jsem titul. Žene mě Standa Vlček

26. 5. 2024
Dva roky ve Slavii, 39 ligových branek, dvě koruny pro Krále střelců FORTUNA:LIGY. Exkluzivně pro #SlaviaTV odpovídal Václav Jurečka.

Další články