Los domácího poháru se opakovat nebude | SK Slavia Praha
Více

Los domácího poháru se opakovat nebude

PRAHA - Odvolací a revizní komise fotbalového svazu zamítla odvolání Slavie i Sparty proti losu Ondrášovka Cupu. Červenobílí tak nastoupí v jarním pohárovém čtvrtfinále proti svému městskému rivalovi.
PRAHA - Odvolací a revizní komise fotbalového svazu zamítla odvolání Slavie i Sparty proti losu Ondrášovka Cupu. Červenobílí tak nastoupí v jarním pohárovém čtvrtfinále proti svému městskému rivalovi. Slavia i Sparta argumentovaly tím, že měly být na základě směrnic nasazeny. Svaz to ale před losováním odmítl a odvolací komise ve středu jeho rozhodnutí potvrdila.

Slavia i Sparta vyjádřily nesouhlas počátkem prosince už před losem i okamžitě po losování. V rozpisu soutěží se totiž uvádí, že od osmifinále se losují herní dvojice, přičemž osm klubů je nasazených podle úrovně a umístění v této soutěži.

Komise ale usoudila, že právní výklad se spíše přiklání k tomu, že kvůli jedné sporné předložce se nelze domnívat, že nasazovat se bude i v další fázi soutěže. „Podle našeho názoru formulace patřila pouze pro osmifinále, v další fázi soutěže se už nasazovat nemá,“ oznámil předseda komise Ondřej Lněnička.

Na rozlosování se tedy nic nemění. Slavii čekají během třinácti dnů tři souboje se Spartou. Zápasy Ondrášovka Cupu se hrají podle rozpisu 31. března v Synot Tip Areně v Edenu a 7. dubna na Letné, utkání 24. kola Gambrinus ligy by se mělo hrát v pondělí 12. dubna na Letné.

Aktuálně

Dorostenci zvládli utkání v Budějovicích, přípravky na turnajích v zahraničí

23. 4. 2024
U19 i U17 zvládly víkendová utkání v Českých Budějovicích. Přípravky vyrazily na turnaje do Německa a Polska. Skvělý B-tým porazil rezervu Dukly Praha vysoko 6:0. Připomeňte si výsledky mládeže v souhrnném článku.

Společně jsme uklidili okolí Edenu

22. 4. 2024
Dnešní datum, tedy 22. dubna, připadá každoročně na Den Země, při kterém si celý svět připomíná, jak důležité je starat se o životní prostředí a svět kolem nás. Ve Slavii tento přístup sdílíme nejen v měsíci dubnu, ve kterém věnujeme pozornost projektům z environmentální oblasti, ale po celý rok.

Výhra s Libercem na úvod nadstavby

22. 4. 2024
Fotbalistky Slavie zvládly otočit nepříznivý průběh zápasu a v úvodním utkání nadstavby porazily na domácí půdě Slovan Liberec 4:2. Střelecky se prosadila Franny Černá, Gabriela Šlajsová, Tereza Krejčiříková a Tereza Szewieczková.

Další články