Vedení Slavie se sešlo se zástupci Ultras | SK Slavia Praha
Více

Vedení Slavie se sešlo se zástupci Ultras

EDEN/SYNOT TIP ARENA - Vedení Slavie se v úterý večer sešlo se zástupci fanoušků Ultras na neformálním jednání, za přítomnosti generálního ředitele klubu Petra Doležala. Během diskuse se řešila především příprava dvou pražských derby....
EDEN/SYNOT TIP ARENA - Vedení Slavie se v úterý večer sešlo se zástupci fanoušků Ultras na neformálním jednání, za přítomnosti generálního ředitele klubu Petra Doležala. Během diskuse se řešila především příprava dvou pražských derby - v Ondrášovka Cupu se Spartou a v Gambrinus lize s Bohemians 1905.

Zástupci Slavie vysvětlili důvody, proč jsou na oba zápasy prodávány vstupenky na jméno. Je to opatření, které se na bezbariérovém stadionu v Edenu při rizikových zápasech osvědčilo, Slavia nese plnou zodpovědnost za bezpečný průběh obou zápasů. Pro obě blížící se derby je tento způsob prodeje již připraven a spuštěn.

Přítomní fanoušci Ultras hájili stanovisko proti adresnému prodeji a předložení OP na při vstupu na stadion s tím, že podle jejich názoru je diskriminační.

„Domníváme se, že fanoušek, který přijde na obě derby sledovat fotbal a fandit, chápe rizika, která jsou s nimi spojená. Pokud toto opatření odrazuje někoho, kdo by přišel na stadion s jinou motivací, tak systém svůj účel plní, protože Slavia musí zaručit zdraví hráčů i diváků, majetek svůj i vlastníka stadionu,“ vysvětlil stanovisko Slavie organizačně-provozní ředitel Jiří Trepeš.

Nicméně výsledkem vzájmené diskuse byl částečný kompromis. „Bylo dojednáno, že pro návštěvu obou utkání bude majitelům permanentních vstupenek stačit předložení vstupenky a permanentky," dodává k tomu Jiří Trepeš. „Je to výraz důvěry, kterou k našim nejvěrnějším fanouškům máme."

„Slavia se pokusí pro novou sezonu hledat jiný model pro riziková utkání, kde by identifikace neprobíhala přes občanské průkazy, ale nesmí to být na úkor bezpečnosti na stadionu, " řekl k tomu generální ředitel Petr Doležal.

Kromě jiného byla znovu projednána situace kolem časů televizních přenosů. Zástupci fanoušků poukázali na to, že je pro ně téměř nemožné jet podpořit Slavii v pondělním termínu na Slovácko a do Ostravy.

„Na nejbližším ligovém shromáždění Slavia prostřednictvím Petra Doležala přednese návrh nového řešení a obnoví diskusi na toto téma," říká k tomu Ondřej Zlámal.

Zástupci Ultras také vysvětlili choreografii ze zápasu s Teplicemi, kde několik nápisů vyvolalo dojem, že se týkají našeho stadionu. Například v komentáři České televize zaznělo, že v Edenu nesmějí být zřejmě používány vlajky na ohebných žerdích, na které kotli přímo přispěl fanklub. Zástupci Ultras uznali, že to není pravda, a slíbili, že svoje choreo na svých stránkách vysvětlí v dodatečném článku.

Všichni fanoušci Slavie jsou si vědomi toho, v jak složité situaci v současnosti náš tým je a jak je v současnosti potřebné ho podpořit. Určitě není v zájmu vedení klubu a ani fanoušků dostat se do vzájemného sporu a tím Slavii oslabit. Vedení Slavie si váží všeho, čeho ve spolupráci se svými fanoušky za poslední dva roky na hřišti i v hledišti v novém Edenu dosáhla. Chorea, způsob fandění a celkovou atmosféru na stadionu nám mohou mnohé kluby jenom závidět.

Slavia připraví v dohledné době v Edenu setkání nejvyššího vedení Slavie, na které pozve všechny naše fanoušky, tak, aby vzájemná komunikace byla co nejintenzivnější.

Aktuálně

Společně jsme uklidili okolí Edenu

22. 4. 2024
Dnešní datum, tedy 22. dubna, připadá každoročně na Den Země, při kterém si celý svět připomíná, jak důležité je starat se o životní prostředí a svět kolem nás. Ve Slavii tento přístup sdílíme nejen v měsíci dubnu, ve kterém věnujeme pozornost projektům z environmentální oblasti, ale po celý rok.

Výhra s Libercem na úvod nadstavby

22. 4. 2024
Fotbalistky Slavie zvládly otočit nepříznivý průběh zápasu a v úvodním utkání nadstavby porazily na domácí půdě Slovan Liberec 4:2. Střelecky se prosadila Franny Černá, Gabriela Šlajsová, Tereza Krejčiříková a Tereza Szewieczková.

U15 vyhrála Turnaj národů v Ostravě

22. 4. 2024
Žáci v Ostravě nepoznali chuť porážky, a i díky zvládnutým pokutovým kopům se probojovali až do finále. V něm porazili Herthu Berlín. Nejlepším střelcem turnaje se stal se čtyřmi góly Matouš Srb.

Další články