Jaroslav Jareš slaví 80. narozeniny | SK Slavia Praha
Více

Jaroslav Jareš slaví 80. narozeniny

SYNOT TIP ARENA/EDEN - Bývalý dlouholetý trenér SK Slavia Praha Jaroslav Jareš slaví významné životní kulaté jubileum. 21. března mu je 80 let. „Blahopřání od Slavie mě moc potěšilo, v Edenu jsem strávil velkou část svého života, na kterou moc rád vzpomínám...
SYNOT TIP ARENA/EDEN - Bývalý dlouholetý trenér SK Slavia Praha Jaroslav Jareš slaví významné životní kulaté jubileum. 21. března mu je 80 let. „Blahopřání od Slavie mě moc potěšilo, v Edenu jsem strávil velkou část svého života, na kterou moc rád vzpomínám,“ uvedl bývalý slávistický kouč.

Jaroslav Jareš působil ve Slavii i jako hráč, v roce 1956 se zúčastnil památného zájezdu po jižní Africe. Slavii trénoval od dubna 1973 až do června 1979 a potom od července 1984 až do října 1986. V mezidobí let 1979 až 1984 působil jako šéftrenér mládeže.

V roce 1974 dovedl jako trenér Slavii k vítězství v Českém poháru. Finále Slavie se Spartou se hrálo dvoukolově, první zápas skončil remízou 1:1, druhé utkání výhrou Slavie 3:1.

V zápasech se vystřídali hráči František Zlámal, Pavol Biroš, Jan Mareš, Ján Luža, Bohumil Smolík, Jiří Grospič, František Cipro, Josef Jebavý, Josef Bouška, Zdeněk Klimeš, František Veselý, Robert Segmüller a Dušan Herda.

Jaroslav Jareš vedl i mládežnické republikové výběry (v letech 1969 až 1971). Odborníky byl označován za perspektivního kouče, který dokáže získat důvěru hráčů a pozvednout výkonnost mužstva. Ve Slavii dovedl tým čtyřikrát ke třetímu místu v lize a k účasti v evropských pohárech v letech 1974, 1976, 1977 a 1985.

Pohled do historie: Památný zájezd do jižní Afriky se konal na podzim roku 1956. Dynamo Slavia tam hrálo šest zápasů a jen jeden prohrálo. V největším jihoafrickém přístavu Durbanu porazilo vybrané mužstvo provincie Natal 3:1, v Johannesburgu zvítězilo nad mužstvem Transvaalu 4:1, poté následoval zápas s vybranou jedenáctkou anglických profesionálů a vítězství 7:0. V Mosambiku v Lourenco Marques za obrovského vedra vyhrálo 6:1. V Kapském Městě mužstvo Slavie porazilo jedenáctku Kapské provincie 3:0. Poslední zápas se hrál opět v Johannesburgu, toto utkání slávisté prohráli 0:2. Na hráčích se už bohužel podepsala únava po dlouhém cestování a z nezvykle horkého počasí. Ohlas vystoupení slávistů byl ale příznivý. Tamní tisk tehdy psal o nejlepších Evropanech, kteří tam hráli.

Aktuálně

PREVIEW: Trpišovský a Zmrzlý před Pardubicemi

22. 2. 2024
Po dvou týdnech a dvou výjezdech čeká slávisty další domácí zápas, do Fortuna Areny přijedou Pardubice. Před zápasem promluvili trenér Jindřich Trpišovský, na dotazy fanoušků odpovídal Ondřej Zmrzlý.

Adam Toula přestupuje do Viktorie Žižkov

21. 2. 2024
Dvaadvacetiletý útočník Adam Toula odchází do Viktorie Žižkov. Mládežnický reprezentant do dvaceti let strávil poslední tři sezony na hostování ve Vlašimi, nyní míří ze Slavie na Žižkov.

Hvězdné přání pro Hynka, mistra šestek

21. 2. 2024
Hynek, „mistr šestek“, je klientem Domova pro osoby se zdravotním postižením Jeřabina v Počátkách. I přesto, že trpí vadou řeči, je to velký srandista, co si rád užívá dobré společnosti. Samozřejmě také fanoušek fotbalové Slavie. Spojili jsme pro něj jeho vášně a naplánovali společné odpoledne v Edenu.

Další články