Rozhodla šestá minuta nastavení | SK Slavia Praha
Více

Rozhodla šestá minuta nastavení

ČESKÁ LÍPA/PRAHA – Až v šesté minutě původně čtyřminutového nastavení přišlo naše béčko o výhru nad Arsenalem Česká Lípa, když se domácím podařilo proměnit pokutový kop. Slávisté v té době vedli 2:1 po brankách Zierise a Zdeňka Zahálky.
ČESKÁ LÍPA/PRAHA – Až v šesté minutě původně čtyřminutového nastavení přišlo naše béčko o výhru nad Arsenalem Česká Lípa, když se domácím podařilo proměnit pokutový kop. Slávisté v té době vedli 2:1 po brankách Zierise a Zdeňka Zahálky. Další penaltu v předchozím průběhu zlikvidoval brankář Berkovec.

Hodně rušný závěr mělo utkání ČFL v České Lípě. Avizované čtyřminutové prodloužení se o dvě minuty protáhlo, domácí Arsenal získal výhodu pokutového kopu. Důvodem pro penaltu byla údajně ruka jednoho ze slávistů. Tuto informaci nemůžeme upřesnit, nikdo z našich hráčů v kabině nevěděl, kdo rukou zahrál.

Novotný před 700 diváky vyrovnal na 2:2 a stanovil tak konečnou podobu výsledku. Je určitě zajímavé, že i po penaltě na 2:2 se další dvě minuty hrálo.

Slávisté vedli od 32. minuty, kdy se krásně hlavou trefil Zieris po rohovém kopu Milutinoviče, ve 44. minutě přidal druhou branku Zdeněk Zahálka, který dorazil odražený míč do sítě po sólovém útoku a střele Vyhnala.

Domácí korigovali stav v 67. minutě, kdy se v pokutovém území prosadil po rohovém kopu Novotný. Na remízu dosáhli domácí až v závěru prodloužení z výše popsané penalty. Nebyla první, tu v předchozím průběhu zlikvidoval Berkovec a byla nařízena poté, co Kolařík při odkpou míče zasáhl protihráče.

„První poločas jsme hráli velice dobře, soupeře jsme zaskočili dvěma brankami, měli jsme další dvě velké šance, byl jsem spokojený. Domácí hrozili jen ze standardek a rohových kopů, " uvedl trenér Miroslav Janů.

„Druhý poločas hodnotit nechci, nezlobte se. Něco takového jsem asi ještě ve své trenérské kariéře nezažil. Naši fanoušci si udělají svůj obrázek sami," dodal notně rozladěný kouč.

Česká Lípa – Slavia B 2:2 (0:2)
Branky: 67. Vrabec, 90.+6. Novotný (pen.) - 32. Zieris, 44. Z. Zahálka
Slavia B: Berkovec – Dens, Zieris, Mikula, Palko – Z. Záhálka (68. Duranski), Kolařík(73. Novotný), Milutinovič (90. Š. Zahálka), Mareš - Pázler, Vyhnal

Aktuálně

Informace pro fanoušky do Mladé Boleslavi

28. 3. 2023
Zápas v Mladé Boleslavi se hraje v neděli 9. dubna od 16:00. Co k výjezdu potřebujete vědět?

Dorostenci porazili Pardubice. Přípravky hrály v Brně a Liberci.

28. 3. 2023
Víkendové zápasy mladých slávistů narušily reprezentační srazy. I přesto kategorie U18 a U16 přehrály Pardubice. Přípravky sehrály miniturnaje v Brně a Liberci. Žáci přivítali v Edenu Teplice. Připomeňte si výsledky mládežníků v souhrnném článku.

Přijďte s dětmi 20. dubna na nábor

27. 3. 2023
Blíží se nábor do slávistické mládežnické akademie. Nábor proběhne 20. dubna od 17:00 v Horních Měcholupech ve spolupráci s partnerskými kluby a je určený pro děti narozené v letech 2012 - 2018.

Další články