Rozhodla šestá minuta nastavení | SK Slavia Praha
Více

Rozhodla šestá minuta nastavení

ČESKÁ LÍPA/PRAHA – Až v šesté minutě původně čtyřminutového nastavení přišlo naše béčko o výhru nad Arsenalem Česká Lípa, když se domácím podařilo proměnit pokutový kop. Slávisté v té době vedli 2:1 po brankách Zierise a Zdeňka Zahálky.
ČESKÁ LÍPA/PRAHA – Až v šesté minutě původně čtyřminutového nastavení přišlo naše béčko o výhru nad Arsenalem Česká Lípa, když se domácím podařilo proměnit pokutový kop. Slávisté v té době vedli 2:1 po brankách Zierise a Zdeňka Zahálky. Další penaltu v předchozím průběhu zlikvidoval brankář Berkovec.

Hodně rušný závěr mělo utkání ČFL v České Lípě. Avizované čtyřminutové prodloužení se o dvě minuty protáhlo, domácí Arsenal získal výhodu pokutového kopu. Důvodem pro penaltu byla údajně ruka jednoho ze slávistů. Tuto informaci nemůžeme upřesnit, nikdo z našich hráčů v kabině nevěděl, kdo rukou zahrál.

Novotný před 700 diváky vyrovnal na 2:2 a stanovil tak konečnou podobu výsledku. Je určitě zajímavé, že i po penaltě na 2:2 se další dvě minuty hrálo.

Slávisté vedli od 32. minuty, kdy se krásně hlavou trefil Zieris po rohovém kopu Milutinoviče, ve 44. minutě přidal druhou branku Zdeněk Zahálka, který dorazil odražený míč do sítě po sólovém útoku a střele Vyhnala.

Domácí korigovali stav v 67. minutě, kdy se v pokutovém území prosadil po rohovém kopu Novotný. Na remízu dosáhli domácí až v závěru prodloužení z výše popsané penalty. Nebyla první, tu v předchozím průběhu zlikvidoval Berkovec a byla nařízena poté, co Kolařík při odkpou míče zasáhl protihráče.

„První poločas jsme hráli velice dobře, soupeře jsme zaskočili dvěma brankami, měli jsme další dvě velké šance, byl jsem spokojený. Domácí hrozili jen ze standardek a rohových kopů, " uvedl trenér Miroslav Janů.

„Druhý poločas hodnotit nechci, nezlobte se. Něco takového jsem asi ještě ve své trenérské kariéře nezažil. Naši fanoušci si udělají svůj obrázek sami," dodal notně rozladěný kouč.

Česká Lípa – Slavia B 2:2 (0:2)
Branky: 67. Vrabec, 90.+6. Novotný (pen.) - 32. Zieris, 44. Z. Zahálka
Slavia B: Berkovec – Dens, Zieris, Mikula, Palko – Z. Záhálka (68. Duranski), Kolařík(73. Novotný), Milutinovič (90. Š. Zahálka), Mareš - Pázler, Vyhnal

Aktuálně

Hvězdné přání. Fotit jako ve snu a setkání s kapitánem

13. 4. 2024
Dárek k 25. narozeninám pro velkou slávistku Denisu, která se s obětavostí sobě vlastní stará o svoji imobilní babičku. Přitom zvládá nejen studovat, ale také pracovat na plný úvazek. Díky projektu „Hvězdné přání“ jsme Denise umožnili prožít jeden z jejích velkých životních snů. Stát se na jeden den fotografkou svého milovaného klubu.

Choreoškolka vol. 2 na zápase s Olomoucí

13. 4. 2024
Další díl unikátního projektu pro malé slávistické fanatiky je tady. Před domácím zápasem s Olomoucí opět proběhne Choreoškolka, slávisty znovu požene do boje Dětský kotel.

Společně pro Nadaci pro transplantace kostní dřeně

12. 4. 2024
Nedělní ligový šlágr mezi Viktorií Plzeň a Slavií Praha bude mít opět charitativní podtext. Oba kluby tím naváží na předchozí společné aktivity v oblasti CSR a tentokráte před vzájemným zápasem podpoří Nadaci pro transplantace kostní dřeně (NTKD). Zapojit se mohou i fanoušci obou klubů.

Další články