Slavia musí uspět s Baníkem | SK Slavia Praha
Více

Slavia musí uspět s Baníkem

SYNOT TIP ARENA/EDEN – Slavia musí uspět v pondělním utkání s Baníkem. Pokud se tak nestane a zápas prohraje, dojde k výměně trenéra a realizačního týmu A-mužstva. Oznámilo to vedení Slavie na mimořádné tiskové konferenci.
SYNOT TIP ARENA/EDEN – Slavia musí uspět v pondělním utkání s Baníkem. Pokud se tak nestane a zápas prohraje, dojde k výměně trenéra a realizačního týmu A-mužstva. Oznámilo to vedení Slavie na mimořádné tiskové konferenci.

„Slavia se momentálně nenachází v postavení, které odpovídá našim předsezónním cílům. Hledáme všichni řešení, jak z této situace ven a všichni děláme maximum pro to, abychom tuto situaci zlepšili. Dospěli jsme k rozhodnutí, že trenér Karel Jarolím povede utkání v Ostravě. A pokud by tam Slavia prohrála, tak trenér i se svým realizačním týmem rezignuje,“ uvedl generální ředitel Slavie Petr Doležal.

„Pokud tým utkání na Bazalech zvládne, tak trenér normálně dokončí tuto sezonu. Máme tím na mysli to, pokud Slavia v Ostravě neprohraje,“ dodal Petr Doležal.

„My se nevzdáváme vůbec žádné ze soutěží, pořád usilujeme o to, abychom v lize skončili na co nejlepším místě a abychom uspěli v domácím poháru. V minulosti jsme už byli daleko ve složitějších situacích, hráči i mužstvo mají své kvality, máme trenéra, který je velký odborník. Všem nám leží na srdci prospěch Slavie, proto jsme udělali tuto dohodu,“ dodal předseda představenstva Slavie Tomáš Rosen.

„Jak mužstvo, tak realizační tým udělá maximum pro to, abychom uspěli. A abychom tam i s tímto odhodláním jeli. Čeká nás mužstvo, které je momentálně nad námi a produkuje slušný fotbal. Ale je jenom na nás, abychom i my odevzdali slušný výkon a dobrý výsledek,“ uvedl trenér Slavie Karel Jarolím.

Pokud by Slavia v Ostravě zápas prohrála, A-mužstvo by v úterý po zápase převzal dosavadní trenér B-mužstva Miroslav Janů a sportovní ředitel Michal Šrámek.

„Věřím, že pokud v Ostravě uspějeme, tak by to měl být impuls k tomu, abychom v těch zápasech, které nám zbývají, také uspěli. Věřím, že hráči nebudou pod velkým psychickým tlakem. Byl bych nerad, aby to vyznělo tak, že hrají za mě a za realizační tým. Mělo by je to spíše motivovat, aby na hřišti nechali úplně všechno. Hráči v první řadě musejí hrát za sebe a za klub, to je nejpodstatnější,“ dodal trenér Karel Jarolím.

To, že by Karel Jarolím hrál pondělní zápas s nožem na krku nebo pod nějakým ultimátem, si odmítá připustit. „Já hraju v podstatě každý zápas s nožem na krku. Myslím si, že v minulosti jsme už odehráli zápasy, ve kterých ten výsledek hrál v danou chvíli mnohem větší roli. Ultimátum si člověk dává v každém zápase, během své kariéry jsem zažil vypjatější momenty,“ uvedl trenér, který věří, že psychiku hráčů to nijak zvlášť neovlivní.

„Někdo se s tím vypořádá lépe, někdo tolik ne, ale na jejich výkonu by to nic měnit nemělo. Naopak by to tak mělo být v každém zápase, že se budou snažit odvést na hřišti maximum, aby mužstvo uspělo,“ doplnil trenér. „Na zápas s Ostravou jsme se už dostatečně připravovali. Žádnou další psychologickou přípravu k tomu určitě dělat nebudeme,“ uzavřel Karel Jarolím.

Mužstvo odjíždí do Ostravy v neděli odpoledne.

Aktuálně

Informace pro fanoušky do Mladé Boleslavi

28. 3. 2023
Zápas v Mladé Boleslavi se hraje v neděli 9. dubna od 16:00. Co k výjezdu potřebujete vědět?

Dorostenci porazili Pardubice. Přípravky hrály v Brně a Liberci.

28. 3. 2023
Víkendové zápasy mladých slávistů narušily reprezentační srazy. I přesto kategorie U18 a U16 přehrály Pardubice. Přípravky sehrály miniturnaje v Brně a Liberci. Žáci přivítali v Edenu Teplice. Připomeňte si výsledky mládežníků v souhrnném článku.

Přijďte s dětmi 20. dubna na nábor

27. 3. 2023
Blíží se nábor do slávistické mládežnické akademie. Nábor proběhne 20. dubna od 17:00 v Horních Měcholupech ve spolupráci s partnerskými kluby a je určený pro děti narozené v letech 2012 - 2018.

Další články