Malí slávisté budou reprezentovat v JAR | SK Slavia Praha
Více

Malí slávisté budou reprezentovat v JAR

Český fotbal bude mít přece jen v Jihoafrické republice své zástupce. A dokonce budou mít červenobílé slávistické dresy! D-žáci Slavie Praha totiž ovládli republikové finále Danone Cupu...

PRAHA – Český fotbal bude mít přece jen v Jihoafrické republice své zástupce. A dokonce budou mít červenobílé slávistické dresy! D-žáci Slavie Praha totiž ovládli republikové finále Danone Cupu Poháru národů 2010. Za sebou nechali soupeře z Baníku Ostrava a výběry okresních fotbalových svazů z Klatov a Brna. Malí slávisté tak mají před sebou turnaj, kde se představí mužstva ze čtyřiceti zemí světa.

„Na první pohled bylo vidět, že je tady spousta šikovných kluků,“ vysekl malým slávistům poklonu český patron akce Roman Hubník.

Nejlepší týmy svých zemí by se dokonce měly setkat v JAR i se slavným fotbalistou Zinedinem Zidanem, který svým jménem celý podnik zaštiťuje.

„Kluci jsou sice mladí, ale Zidana si ještě pamatují. Na tréninku zkoušíme jeho finty a kličky,“ uvedl trenér D-žáků Petr Kovařík.

Danone Cup Pohár národů je neoficiální mistrovství světa fotbalistů do 12 let.

Slavii Praha ve finále Danone Cupu reprezentovali tito slávisté ročníku 1998: Lukáš Veselý, Martin Jedlička, Filip Vyskočil, Ondřej Pek, Václav Pardubský, Ondřej Žežulka, Filip Stehno, Šimon Havrda, David Novák, Daniel Turyna, Jan Vejvar, Antonio Lauricella a Nicolas Husenský. Realizační tým: Petr Kovařík, Petr Kovařík jr., Libor Vizinger a Pavel Pek.

Nejlepším hráčem turnaje se stal záložník Slavie Jan Vejvar.

Pořadí :

1.SK Slavia Praha

2.FC Baník Ostrava

3.OFS Klatovy

4.Výběr BrnaDalší podrobnosti o republikovém finále Danone Cupu najdete zde

Videa z turnaje včetně slavnostního předávání cen najdete zde

Aktuálně

Osm slávistů v české nominaci na EURO

28. 5. 2024
Trenér Ivan Hašek v úterý nominoval osm slávistů na EURO 2024 v Německu. Před zahájením šampionátu se reprezentace utká ve dvou přípravných duelech s Maltou a Severní Makedonií, do turnaje vstoupí 18. června soubojem s Portugalci.

Starší žáci se přiblížili k titulu, mládežníci vyrazili na turnaje do zahraničí

28. 5. 2024
Starší žáci U15 zvládli těžké utkání v Pardubicích a jsou tři kola před koncem blízko titulu. B-tým porazil v klíčovém utkání v boji o postup Domažlice. Mládežníci vyrazili na mezinárodní turnaje do zahraničí. Připomeňte si výsledky mládeže v souhrnném článku.

Jindřich Staněk Brankářem sezony

28. 5. 2024
Ligová fotbalová asociace v úterý zveřejnila vítěze individuálních anket ve FORTUNA:LIZE za sezonu 2023/24, Jindřich Staněk získal ocenění pro nejlepšího brankáře. Jindro, velká gratulace!

Další články