Malí slávisté budou reprezentovat v JAR | SK Slavia Praha
Více

Malí slávisté budou reprezentovat v JAR

Český fotbal bude mít přece jen v Jihoafrické republice své zástupce. A dokonce budou mít červenobílé slávistické dresy! D-žáci Slavie Praha totiž ovládli republikové finále Danone Cupu...

PRAHA – Český fotbal bude mít přece jen v Jihoafrické republice své zástupce. A dokonce budou mít červenobílé slávistické dresy! D-žáci Slavie Praha totiž ovládli republikové finále Danone Cupu Poháru národů 2010. Za sebou nechali soupeře z Baníku Ostrava a výběry okresních fotbalových svazů z Klatov a Brna. Malí slávisté tak mají před sebou turnaj, kde se představí mužstva ze čtyřiceti zemí světa.

„Na první pohled bylo vidět, že je tady spousta šikovných kluků,“ vysekl malým slávistům poklonu český patron akce Roman Hubník.

Nejlepší týmy svých zemí by se dokonce měly setkat v JAR i se slavným fotbalistou Zinedinem Zidanem, který svým jménem celý podnik zaštiťuje.

„Kluci jsou sice mladí, ale Zidana si ještě pamatují. Na tréninku zkoušíme jeho finty a kličky,“ uvedl trenér D-žáků Petr Kovařík.

Danone Cup Pohár národů je neoficiální mistrovství světa fotbalistů do 12 let.

Slavii Praha ve finále Danone Cupu reprezentovali tito slávisté ročníku 1998: Lukáš Veselý, Martin Jedlička, Filip Vyskočil, Ondřej Pek, Václav Pardubský, Ondřej Žežulka, Filip Stehno, Šimon Havrda, David Novák, Daniel Turyna, Jan Vejvar, Antonio Lauricella a Nicolas Husenský. Realizační tým: Petr Kovařík, Petr Kovařík jr., Libor Vizinger a Pavel Pek.

Nejlepším hráčem turnaje se stal záložník Slavie Jan Vejvar.

Pořadí :

1.SK Slavia Praha

2.FC Baník Ostrava

3.OFS Klatovy

4.Výběr BrnaDalší podrobnosti o republikovém finále Danone Cupu najdete zde

Videa z turnaje včetně slavnostního předávání cen najdete zde

Aktuálně

Informace a lístky pro fanoušky do Liberce

28. 9. 2023
V neděli 8. října od 18:00 nás čeká ligový výjezd do Liberce, kde budeme hrát s místním Slovanem. Přečtěte si informace k zápasu, pokud se tam chystáte jet.

Krásný zápas i atmosféra. Za start jsem rád

27. 9. 2023
Stanislav Tecl oblékl v pohárovém utkání v Kroměříži kapitánskou pásku a asistencí přispěl k dvougólové výhře sešívaných. Po utkání se setkal s novináři a odpovídal na otázky ohledně vlastní motivace i současné role v A-týmu.

Přístupu Kroměříže si velmi vážíme. Boluwatife roste

27. 9. 2023
Asistent trenéra Jaroslav Köstl hovořil po pohárové výhře v Kroměříži (2:0) o vlídném přivítání na Hané, vzrůstající formě Boluwatifeho Ogungbayie i aktuálním rozpoložení týmu.

Další články