Martin Vaniak chválí své spoluhráče gólmany | SK Slavia Praha
Více

Martin Vaniak chválí své spoluhráče gólmany

V Seefeldu se připravují čtyři brankáři - Martin Vaniak, Jan Hanuš, Roman Valeš a Anssi Jaakkola.

SEEFELD – Na herním soustředění tvoří gólmani častokrát svoji vlastní skupinku, i když se samozřejmě zapojují do těch částí tréninků, jejichž součástí je i zakončení. Trenér brankářů má na soustředění čtyři brankáře – Martina Vaniaka, Jana Hanuše, Romana Valeše a finského gólmana Anssi Jaakkolu, jehož působení ve Slavii by se mělo dotáhnout v týdnu po návratu do Prahy.

 

Jan Hanuš se do letní přípravy vrátil po návratu z hostování v Hlučíně. „Byly to pro mne cenné zkušenosti, bral jsem to tak, že pomohu klubu i sobě,“ vrátil se k uplynulé půlsezoně mladý gólman, který už má ligové zkušenosti. „Je samozřejmé, že jsem tam měl při zápasech mnohem víc práce, ve Slavii jsem řešil třeba jen jednu, dvě šance za poločas, v druhé lize jsem byl častěji v akci, všechny zápasy pro mě byly dobrou zkušeností,“ dodává k působení, které narušilo v jeho závěru naražené koleno.

 

Také druhý z gólmanů Roman Valeš působil v minulé půlsezoně v Hlučíně, kde byl na svém druhém hostování v druhé lize, to první bylo v Čáslavi. Roman Valeš začínal s fotbalem v RMSK Cidlina, odkud přišel do Slavie a prošel všemi dorosteneckými týmy. Roman je rodákem ze slávistické bašty Rožďalovic, o to větší má motivaci se udržet v přípravě áčka. „Už samotná příprava s tak zkušeným gólmanem jako je Martin Vaniak je vynikající zkušeností, navzájem si pomáháme, nemohu si opravdu na nic stěžovat,“ řekl našemu webu.

 

Pro třiadvacetiletého finského gólmana Anssiho Jaakkolu je Slavia velkou výzvou. „Věřím, že se všechno dotáhne a budu moci za Slavii hrát,“ řekl našemu webu. Anssi pochází z města Kemi nedaleko Oulu na severu Finska, jen sto kilometrů od polárního kruhu a města Rovaniemi, kde podle pověstí bydlí Santa Claus. Je to tedy Seveřan se vším všudy.

 

Dva roky působil s Lukášem Jarolímem v italské Sieně. Urostlý gólman nám prozradil, že se v mládí musel rozhodovat mezi fotbalem a ve Finsku populárnějším hokejem. „Hrál jsem pět let hokej jako střední útočník, nakonec jsem se ale musel mezi oběma sporty rozhodnout, vyhrál to fotbal. Nikdy jsem tohoto kroku nelitoval,“ dodal. 

 

V základní sestavě v přípravě nastupuje zdaleka nejzkušenější ze slávistických brankářů – Martin Vaniak. „O mně jste toho na webu napsali už dost, naposledy v Nové Včelnici, myslím, že je řada na ostatních,“ požádal nás. Martin Vaniak bude v následující sezoně nadále působit ve Slavii.

 

Martin Vaniak pochválil své kolegy gólmany. „Překvapilo mě, jak jsou dobří, mají správný přístup. Přiznám se, že Romana jsem před začátkem přípravy ještě neznal, ale má před sebou určitě budoucnost. Už jen to, že spolu s Hanušem nastupovali v druhé lize je dobrá vizitka.“

 

Aktuálně

Totální podcast s Filipem Březinou a Davidem Foldynou

23. 2. 2024
Každý bojovník s těžkou nemocí potřebuje kolem sebe partu lidí, kteří mu dodají sílu a odvahu říct: „Do háje s ní!“. V rámci měsíce února, který Slavia věnuje podpoře boje proti rakovině, se o svůj příběh podělili herec Filip Březina a předseda spolku FxCK CANCER David Foldyna.

Soupeř na úrovni Ligy mistrů. Na San Siro vzpomínám rád

23. 2. 2024
Páteční los osmifinále Evropské ligy přisoudil Slavii italský AC Milán. O soupeři pak promluvil trenér Jindřich Trpišovský a zavzpomínal i na utkání Ligy mistrů na legendárním San Siru.

Informace ke vstupenkám do Milána

23. 2. 2024
První zápas osmifinále Evropské ligy mezi AC Milán a Slavií se bude hrát na San Siru 7. března od 21:00. V článku si přečtěte první informace ke vstupenkám do Milána.

Další články