Slávisté porazili mistra polské ligy | SK Slavia Praha
Více

Slávisté porazili mistra polské ligy

V druhém přípravném utkání v rámci soustředění v Rakousku porazili slávisté úřadujícího polského mistra Lech Poznaň 2:0. Trefili se útočníci - Standa Vlček a Jakub Hora.

V druhém přípravném utkání v rámci soustředění v Rakousku porazili slávisté úřadujícího polského mistra Lech Poznaň 2:0. Trefili se útočníci - Standa Vlček a Jakub Hora.

 

Utkání se hrálo za krásného počasí na výborně připraveném trávníku v Angerbergu. Trenér Karel Jarolím nemohl v utkání počítat s marody Vomáčkou, Kaufmanem, Hoškem, do utkání nezasáhl ani Jaroslav Černý, který má naražené koleno ze zápasu s Olympiakosem.

 

V úvodu utkání dvěma zákroky podržel Martin Vaniak, zejména jeho zákrok po střele Stiliče z přímého kopu a Wichniarkově šanci. Skóre tak mohli otevřít slávisté, za obranu se dostal Milan Černý, předložil míč do vyložené pozice Standovi Vlčkovi a ten překonal Kotorowského.

 

Po přestávce slávisté své vedení zvýšili, Štěpán Koreš přenesl přesným pasem hru na druhou stranu hřiště, Lukáš Jarolím nacentroval na Jakuba Horu a mladý útočník prudkou hlavičkou poslal míč pod břevno.

 

"Je to jenom příprava, ale vítězství mě samozřejmě potěšilo," uvedl po zápase trenér Karel Jarolím. "Už v zápase s Olympiakosem jsem byl s nasazením i herním projevem spokojený, tentokrát jsme to potvrdili i výsledkem. Byla to dobrá příprava proti silnému soupeři, navíc se trefili útočníci, věřím, že to pro ně bude povzbuzení," dodal slávistický kouč.

 

"Lukáš mě viděl a poslal mi krásný centr, stačilo míč nasměrovat na branku," popsal svoji branku Jakub Hora, který už v přípravě  vstřelil druhý gól, první dal v Synot Tip Areně do sítě Sokolova.  "Soupeř hrál silový fotbal, podstoupili jsme spoustu soubojů, ale o to víc nás může těšit vítězství. Branka mě potěšila, ale důležité budou až ty v soutěžních zápasech," dodal skromně slávistický útočník.

 

Slavia - Lech Poznaň 2:0 (1:0)

Branky: 37. Vlček, 68. Hora

Slavia: Vaniak (46. Jaakkola) - Čelůstka, Trapp, Koubský, Hubáček - Ragued (62. Dembélé), Jarolím (85. Hurka) - Grajciar, Kisel (62. Janda), M. Černý (62. Koreš)- Vlček (46. Hora)

 

 

 

 

 

Aktuálně

Informace pro fanoušky do Mladé Boleslavi

28. 3. 2023
Zápas v Mladé Boleslavi se hraje v neděli 9. dubna od 16:00. Co k výjezdu potřebujete vědět?

Dorostenci porazili Pardubice. Přípravky hrály v Brně a Liberci.

28. 3. 2023
Víkendové zápasy mladých slávistů narušily reprezentační srazy. I přesto kategorie U18 a U16 přehrály Pardubice. Přípravky sehrály miniturnaje v Brně a Liberci. Žáci přivítali v Edenu Teplice. Připomeňte si výsledky mládežníků v souhrnném článku.

Přijďte s dětmi 20. dubna na nábor

27. 3. 2023
Blíží se nábor do slávistické mládežnické akademie. Nábor proběhne 20. dubna od 17:00 v Horních Měcholupech ve spolupráci s partnerskými kluby a je určený pro děti narozené v letech 2012 - 2018.

Další články