Slávisté porazili mistra polské ligy | SK Slavia Praha
Více

Slávisté porazili mistra polské ligy

V druhém přípravném utkání v rámci soustředění v Rakousku porazili slávisté úřadujícího polského mistra Lech Poznaň 2:0. Trefili se útočníci - Standa Vlček a Jakub Hora.

V druhém přípravném utkání v rámci soustředění v Rakousku porazili slávisté úřadujícího polského mistra Lech Poznaň 2:0. Trefili se útočníci - Standa Vlček a Jakub Hora.

 

Utkání se hrálo za krásného počasí na výborně připraveném trávníku v Angerbergu. Trenér Karel Jarolím nemohl v utkání počítat s marody Vomáčkou, Kaufmanem, Hoškem, do utkání nezasáhl ani Jaroslav Černý, který má naražené koleno ze zápasu s Olympiakosem.

 

V úvodu utkání dvěma zákroky podržel Martin Vaniak, zejména jeho zákrok po střele Stiliče z přímého kopu a Wichniarkově šanci. Skóre tak mohli otevřít slávisté, za obranu se dostal Milan Černý, předložil míč do vyložené pozice Standovi Vlčkovi a ten překonal Kotorowského.

 

Po přestávce slávisté své vedení zvýšili, Štěpán Koreš přenesl přesným pasem hru na druhou stranu hřiště, Lukáš Jarolím nacentroval na Jakuba Horu a mladý útočník prudkou hlavičkou poslal míč pod břevno.

 

"Je to jenom příprava, ale vítězství mě samozřejmě potěšilo," uvedl po zápase trenér Karel Jarolím. "Už v zápase s Olympiakosem jsem byl s nasazením i herním projevem spokojený, tentokrát jsme to potvrdili i výsledkem. Byla to dobrá příprava proti silnému soupeři, navíc se trefili útočníci, věřím, že to pro ně bude povzbuzení," dodal slávistický kouč.

 

"Lukáš mě viděl a poslal mi krásný centr, stačilo míč nasměrovat na branku," popsal svoji branku Jakub Hora, který už v přípravě  vstřelil druhý gól, první dal v Synot Tip Areně do sítě Sokolova.  "Soupeř hrál silový fotbal, podstoupili jsme spoustu soubojů, ale o to víc nás může těšit vítězství. Branka mě potěšila, ale důležité budou až ty v soutěžních zápasech," dodal skromně slávistický útočník.

 

Slavia - Lech Poznaň 2:0 (1:0)

Branky: 37. Vlček, 68. Hora

Slavia: Vaniak (46. Jaakkola) - Čelůstka, Trapp, Koubský, Hubáček - Ragued (62. Dembélé), Jarolím (85. Hurka) - Grajciar, Kisel (62. Janda), M. Černý (62. Koreš)- Vlček (46. Hora)

 

 

 

 

 

Aktuálně

PREVIEW: Trpišovský a Zmrzlý před Pardubicemi

22. 2. 2024
Po dvou týdnech a dvou výjezdech čeká slávisty další domácí zápas, do Fortuna Areny přijedou Pardubice. Před zápasem promluvili trenér Jindřich Trpišovský, na dotazy fanoušků odpovídal Ondřej Zmrzlý.

Adam Toula přestupuje do Viktorie Žižkov

21. 2. 2024
Dvaadvacetiletý útočník Adam Toula odchází do Viktorie Žižkov. Mládežnický reprezentant do dvaceti let strávil poslední tři sezony na hostování ve Vlašimi, nyní míří ze Slavie na Žižkov.

Hvězdné přání pro Hynka, mistra šestek

21. 2. 2024
Hynek, „mistr šestek“, je klientem Domova pro osoby se zdravotním postižením Jeřabina v Počátkách. I přesto, že trpí vadou řeči, je to velký srandista, co si rád užívá dobré společnosti. Samozřejmě také fanoušek fotbalové Slavie. Spojili jsme pro něj jeho vášně a naplánovali společné odpoledne v Edenu.

Další články