Béčko remizovalo s rezervou Žižkova | SK Slavia Praha
Více

Béčko remizovalo s rezervou Žižkova

Béčko Slavie v pražském derby remizovalo s rezervou Viktorie Žižkov 1:1, když v 90. minutě nechytatelnou střelou vyrovnal Alberto Marič. Z kádru áčka pomohli rezervě...

PRAHA – Béčko Slavie v pražském derby remizovalo s rezervou Viktorie Žižkov 1:1, když v 90. minutě nechytatelnou střelou vyrovnal Alberto Marič. Z kádru áčka pomohli rezervě Vomáčka, Jaakkola, Palko, Hurka, Duranski.

 

V neděli se hrálo vyrovnané utkání, soupeř Slavie ohrožoval její branku zejména z velkého množství standardních situací, který zahrával opravdu požehnaně. Červenobílí se s nimi vyrovnali také díky Benjaminu Vomáčkovi, který dokázal dobře mladou obranu dirigovat a vnesl do zadních řad přehled a klid.

 

Slávisté v první půli byli nejblíže brance po rychlém protiútoku, kdy Hájek nastřelil z několika kroků břevno.

 

V druhém poločase šli domácí do vedení, po rohovém kopu se hlavou prosadil Balík. Slávisté se nevzdali a bojovali až do samotného závěru utkání, kdy Mikula prostrčil míč Maričovi, který křížnou ránou poslal míč přes celé vápno nechytatelně do sítě.

 

„Benjamin Vomáčka nám dnes výrazně pomohl, do zadních řad vnesl klid a své zkušenosti a dokázal své mladé spoluhráče proti mnohem zkušenějšímu soupeři dobře dirigovat. Kluci nakonec zabojovali a hráli až do konce. Alberto Marič nakonec korunoval snahu vyrovnávací brankou, určitě si gól za svůj velice dobrý výkon zasloužil,“ uvedl trenér Pavel Řehák.

 

Žižkov B – Slavia B 1:1 (0:0)

Branky: 64. Balík – 90. Marič

Slavia B: Jaakkola – Galus (61. Mikula), Vomáčka, Zieris, Palko – Hurka (69. Kučera), Klimeš, Duranski, Kolařík, Hájek (75. Pázler) - Marič

Aktuálně

Hvězdné přání. Fotit jako ve snu a setkání s kapitánem

13. 4. 2024
Dárek k 25. narozeninám pro velkou slávistku Denisu, která se s obětavostí sobě vlastní stará o svoji imobilní babičku. Přitom zvládá nejen studovat, ale také pracovat na plný úvazek. Díky projektu „Hvězdné přání“ jsme Denise umožnili prožít jeden z jejích velkých životních snů. Stát se na jeden den fotografkou svého milovaného klubu.

Choreoškolka vol. 2 na zápase s Olomoucí

13. 4. 2024
Další díl unikátního projektu pro malé slávistické fanatiky je tady. Před domácím zápasem s Olomoucí opět proběhne Choreoškolka, slávisty znovu požene do boje Dětský kotel.

Společně pro Nadaci pro transplantace kostní dřeně

12. 4. 2024
Nedělní ligový šlágr mezi Viktorií Plzeň a Slavií Praha bude mít opět charitativní podtext. Oba kluby tím naváží na předchozí společné aktivity v oblasti CSR a tentokráte před vzájemným zápasem podpoří Nadaci pro transplantace kostní dřeně (NTKD). Zapojit se mohou i fanoušci obou klubů.

Další články