Poslední rozloučení s Miroslavem Janů proběhne v pondělí 15. července

PRAHA - 24. ledna v nemocnici v indonéském městě Surabaya zemřel po náhlé srdeční příhodě bývalý hráč Slavie, asistent trenéra a trenér sešívané rezervy Miroslav Janů. Bylo mu 53 let.
V pondělí 15. července se koná poslední rozloučení s tímto někdejším slávistickým obráncem. Pietní akt proběhne od 11 hodin v kostele sv. Jakuba Staršího v Praze 4 – Kunraticích.

Miroslav Janů se narodil 8. listopadu 1959. Za Slavii hrál v letech 1982 až 1988, nastoupil k celkem 440 utkáním, z toho ke 202 utkáním v lize. Pouze třináct hráčů odehrálo ve stodvacetileté historii Slavie více zápasů než on. Během své aktivní hráčské kariéry krátce působil i v Bohemians Praha a malajském Sabahu.

Jako trenér začínal Miroslav Janů v Mostě. V roce 2003 se vydal na svou první indonéskou štaci, když trénoval týmy Persigo Gorontalo a PSM Makassar. Do Slavie se vrátil v roce 2005, když si ho za asistenta vybral jeho bývalý spoluhráč a tehdy nově jmenovaný hlavní trenér Karel Jarolím.

O dva roky později se Miroslav Janů krátce přesunul opět k Indickému oceánu a stal se trenérem indonéského klubu Arema FC, mezi lety 2008 a 2010 ale opět spojil své síly se Slavií a na Strahově působil jako trenér B-týmu. Po svém druhém návratu do Indonésie stanul znovu na lavičce týmu Arema FC, Persela Lamongan a Persebaya DU. 

Aktuálně

Směr Izrael. Slávisté odletěli na utkání s Haifou

dnes
Sešívaní odlétají do izraelské Haify, kde ve čtvrtek odehrají utkání Evropské konferenční ligy proti tamnímu Maccabi. Před odletem vyhlížel zápas Ubong Ekpai a Zdeněk Houštecký.

Maccabi Haifa: Šampionem po deseti letech

dnes
Ve čtvrtek v 18:45 nastoupí sešívaní k třetímu utkání základní skupiny E Evropské konferenční ligy proti Maccabi Haifa. Představení úřadujícího izraelského šampiona naleznete v našem článku.

Informace k prodeji vstupenek na zápas s Plzní

dnes
V rámci 13. kola čeká Slavii domácí zápas s Viktorií Plzeň. Zápas se hraje v neděli 31. října od 18:00. Přijďte sešívané podpořit v důležitém souboji!

Další články