Holeš pozitivní na COVID-19, Malínský do reprezentace

Tomáš Holeš při přetestování na COVID-19 po návratu reprezentace z Izraele vykázal pozitivní nález. Národní tým tak opouští a míří do karantény. Do reprezentace byl pro zápas ve Skotsku naopak povolán Tomáš Malínský.

Tomáš Holeš nebyl původně mezi nakaženými v úvodních vlnách reprezentačního testování na přítomnosti COVID-19, a tak mohl odehrát většinu přípravného utkání na Kypru a několik minut z utkání Ligy národů v Izraeli. Po návratu do České republiky ale vykázal při přetestování společně s trenérem české reprezentace Jaroslavem Šilhavým pozitivní nález. Defenzivní univerzál tak okamžitě opustil reprezentační sraz a nyní se nachází v domácí karanténě.

„Žádné příznaky onemocnění naštěstí nepociťuji, cítím se dobře. Teď zůstávám doma. Bohužel se nedá nic dělat, trápí to u nás hodně lidí. Doufám, že nároďák zápas ve Skotsku zvládne, budu klukům držet palce a myslet na ně, stejně jako na kluky ve Slavii. Držím palce,“ vyřizuje pozdrav svým spoluhráčům.

I přes tyto dva pozitivní nálezy do Skotska pro další utkání Ligy národů odcestuje reprezentace v téměř identickém složení. Původní tým doplní čtveřice hráčů z rezervního kádru včetně Tomáše Malínského, který odcestuje na Britské ostrovy a doplní slávisty Ondřeje Kúdelu, Jana Bořila, Lukáše Masopust, Lukáše Provoda a Petra Ševčíka. 

Aktuálně

Co se stalo po gólu, nevím. Měl jsem ale obrovskou radost

před 2 dny
Do zápasu naskočil Peter Olayinka z lavice a jedinou brankou zápasu zařídil na úkor vlastního zdraví tři body pro Slavii. Po zápase už ale vyhlížel další utkání. ​„Proti Nice bude důležité získat další tři body, proti Leverkusenu bylo vidět, že jsme dobře připravení.“

Přesně takový zápas může pomoci našemu sebevědomí

před 2 dny
Sešívaní zvítězili v druhém utkání Evropské ligy proti silnému Leverkusenu. ​„Potřebujeme přesně tuhle bojovou mentalitu, kterrou jsme ukázali u gólu,“ říká Jindřich Trpišovský.

Největší vítězství, které jsem zažil

před 3 dny
David Zima nastoupil poprvé v kariéře v Evropské lize. „Neskutečně jsem si to užil," říká stoper sešívaných.

Další články