Slavia poslala dopis prezidentovi UEFA

PRAHA - Na základě negativního verdiktu UEFA týkajícího se zamítnutí žádosti SK Slavia Praha o zachování pozice nasazeného týmu ve třetím předkole Ligy mistrů v soutěžním ročníku 2005/2006, se pražský klub rozhodl obrátit přímo na prezidenta UEFA Lennarta Johanssona, který stál u zrodu myšlenky přidělení dodatečné možnosti Liverpoolu FC...
PRAHA - Na základě negativního verdiktu UEFA týkajícího se zamítnutí žádosti SK Slavia Praha o zachování pozice nasazeného týmu ve třetím předkole Ligy mistrů v soutěžním ročníku 2005/2006, se pražský klub rozhodl obrátit přímo na prezidenta UEFA Lennarta Johanssona, který stál u zrodu myšlenky přidělení dodatečné možnosti Liverpoolu FC zúčastnit se nového ročníku největší evropské klubové pohárové soutěže. Tuto myšlenku následně schválil Výkonný výbor UEFA.

„Znovu opakujeme, že nemáme nic proti zařazení Liverpoolu do Ligy mistrů. Jediné co chceme, aby nebyla poškozena Slavia,“ řekl generální ředitel Slavie Vladimír Leška.

Českomoravský fotbalový svaz dnes doprovodil žádost Slavie korespondencí na nejvyšší možné úrovni, tj. dopisem předsedy ČMFS Jana Obsta předsedovi UEFA Johanssonovi, v němž svaz podporuje žádost pražského celku. „Vedli jsme na UEFA řadu jednání, podobně postupoval například Chorvatský fotbalový svaz, který obhajoval zájmy Hajduku Split," uvedl generální sekretář ČMFS Petr Fousek.

UEFA dala již dříve jasně najevo, že systém nasazování týmů ani žebříčky koeficientů nedoznají změn. Avšak vzhledem k tomu, že případná neúčast v základní skupině Ligy mistrů sebou přináší i značnou ekonomickou ztrátu, směřuje žádost pražské Slavie i tímto směrem.

Aktuálně

Směr Izrael. Slávisté odletěli na utkání s Haifou

dnes
Sešívaní odlétají do izraelské Haify, kde ve čtvrtek odehrají utkání Evropské konferenční ligy proti tamnímu Maccabi. Před odletem vyhlížel zápas Ubong Ekpai a Zdeněk Houštecký.

Maccabi Haifa: Šampionem po deseti letech

dnes
Ve čtvrtek v 18:45 nastoupí sešívaní k třetímu utkání základní skupiny E Evropské konferenční ligy proti Maccabi Haifa. Představení úřadujícího izraelského šampiona naleznete v našem článku.

Informace k prodeji vstupenek na zápas s Plzní

dnes
V rámci 13. kola čeká Slavii domácí zápas s Viktorií Plzeň. Zápas se hraje v neděli 31. října od 18:00. Přijďte sešívané podpořit v důležitém souboji!

Další články