Trenér Jarolím přání pro los nemá

PRAHA - Slávisté zahájili předposlední týden letní přípravy před zahájením sezóny po návratu z Francie ve středu dopoledním tréninkem. Svěřence trenéra Jarolíma čeká v sobotu poslední generálka - přátelský zápas s bundesligovým Kaiserslauternem. Výprava k ní odletí v pátek z Prahy do Stuttgartu...
PRAHA - Slávisté zahájili předposlední týden letní přípravy před zahájením sezóny po návratu z Francie ve středu dopoledním tréninkem. Svěřence trenéra Jarolíma čeká v sobotu poslední generálka - přátelský zápas s bundesligovým Kaiserslauternem. Výprava k ní odletí v pátek z Prahy do Stuttgartu. Fotbalisté v té době budou znát svého soupeře pro předkolo Ligy mistrů. Trenér Karel Jarolím dnes poskytl našemu webu exkluzívní rozhovor.

Do jaké míry jste zatím spokojen s průběhem přípravy?
Myslím, že splnila to, co jsme si od ní slibovali, hráli jsme s kvalitními soupeři, bylo to podle našich představ. Samozřejmě, že to byla přátelská utkání, to, jak na tom jsme, prokáže až samotná sezóna.

Na co se zaměříte tento týden?
Už moc času nezbývá, v sobotu hrajeme poslední generálku s bundesligovým Kaiserslauternem. Už budeme znát svého soupeře v předkole ligy mistrů, bude to hlavně příprava na něj. Přizpůsobíme tomu sestavu i taktiku.

Co říkáte současné podobě kádru?
Já bych byl rád, kdybychom ještě dva hráče udělali. Už jsem několikrát říkal, není to o jedenácti lidech, je to o šestnácti, osmnácti hráčích, kteří jsou připraveni naskočit a podat očekávaný výkon.

Mluvil jste o zúžení kádru, dojde k němu?
Dojde, ale jako první se to samozřejmě dozví samotní fotbalisté. Každopádně bylo ale dobře, že s námi byli, a určitě to nebyla jejich poslední šance.

Několikrát jste mluvil o cílech pro další sezónu a řekl jste, že budete chtít hrát fotbal, na který přijdou lidi, můžete nám tu myšlenku rozvést, jak by takový fotbal měl vypadat?
Fotbal je hlavně o výsledcích. Můžeme hrát pohledný fotbal na efekt, ale když nebudou výsledky, tak to lidi přestane bavit. Chci, abychom hráli agresivní, běhavý, poctivý fotbal. Věřím, že na takovou hru fanoušci přijdou. Doufám, že naše výsledky v přípravě byly dobrou pozvánkou.

Řekl jste, že máte o sestavě jasno na 90%, to znamená, že pochybujete o dvou postech?
To bych takhle neřekl, záleží na soupeři, na našem rozestavení, nejedná se o dvě rozhodnutí, variant je více.

Zkoušeli jste i hru na podhrotového útočníka...
I to je jedna z možností, určitě ji budeme používat.

Blíží se los předkola Ligy mistrů, přejete si nějakého soupeře?
Ne, nemám žádné přání. Já to nijak intenzivně neprožívám, stejně to nemůžeme ovlivnit. Jakmile se dozvíme, s kým budeme hrát, vrhneme se do práce, detailně jeho hru zmapujeme, abychom byli co nejlépe připraveni.

Aktuálně

B-tým: Těsná porážka s Vyšehradem

včera
Sešívané béčko nenavázalo na sérii pěti výher a v doma prohrálo s dobře bránícím Vyšehradem těsně 1:2. Jediný gól Slavie vstřelil Martin Douděra.

Tarasovi patří velký dík, náš výkon se zlepšoval

před 2 dny
Trenér Jindřich Trpišovský mluvil po vítězství nad Libercem o těžkopádném vstupu do utkání, bojovném soupeři, návratu Miroslava Stocha do Edenu i nadějné spolupráci Jana Kuchty a Michaela Krmenčíka. A smekl před obětavostí Tarase Kačaraby.

Museli jsme vyhrát a obnovit naše sebevědomí

před 2 dny
Peter Olayinka oslavil návrat do základní sestavy a svůj 100. start v nejvyšší české fotbalové soutěži vstřelenou brankou. Proti Liberci pečetil výhru 3:1.

Další články