Pohár ČMFS mění jméno

PRAHA - Druhá nejvýznamnější domácí fotbalová soutěž mění jméno. Generálním partnerem Poháru ČMFS se stal výrobce minerálních nápojů Ondrášovka. V příštích dvou letech se tak bude hrát na domácí pohárové scéně o Ondrášovka Cup.

PRAHA - Druhá nejvýznamnější domácí fotbalová soutěž mění jméno. Generálním partnerem Poháru ČMFS se stal výrobce minerálních nápojů Ondrášovka. V příštích dvou letech se tak bude hrát na domácí pohárové scéně o Ondrášovka Cup.

 

ČMFS uzavřel s novým generálním partnerem smlouvu na dva roky s dvouletou opcí. Národní fotbalový pohár hledal hlavního sponzora druhé nejvýznamnější soutěže několik let, posledním generálním partnerem byla společnost Raab Karcher v sezonách 2000 až 2002. Nový sponzor podepsal smlouvu s fotbalovým svazem na dva roky s dvouletou opcí. Předseda ČMFS Ivan Hašek oznámil, že vítěz soutěže obdrží 2,5 milionu korun.

 

„Současně bude účastníkem Českého superpoháru, který se od příštího léta bude hrát. Týden před startem ligy se v něm utkají vítěz poháru a vítěz ligy," oznámil Hašek. Každý ze 112 účastníků, počínaje amatérskými kluby hrajícími v základních kolech soutěže, obdrží také 1500 litrů minerální vody. Peníze dostanou ale i týmy vyřazené v předchozích kolech. Tým, který vypadne v osmifinále, získá 12.500, ve čtvrtfinále 50.000, v semifinále 150.000 a poražený finalista 750.000 korun.

 

Hledání sponzora pro národní pohár si prý nový svazový šéf dal jako jeden z hlavních úkolů před svým příchodem do funkce. "Jeden z důvodů toho, proč jsem před několika lety šel trénovat do zahraniční, bylo pohárové finále, na které přišlo tisíc diváků. Z poháru chceme udělat atraktivní soutěž, která bude završena velkým finále," uvedl Hašek.

 

Ondrášovka Cup se bude hrát od této sezony počínaje osmifinále dvoukolově, přičemž při losu bude polovina klubů nasazena.

Aktuálně

Čekám vyrovnaný zápas, soupeř je skvěle sehraný

včera
Před čtvrtečním zápasem Evropské konferenční ligy proti Maccabi Haifa hodnotil Jindřich Trpišovský aktuální stav kádru, přednosti soupeře i zápasová očekávání.

Musíme se soustředit na sebe a jít zvítězit

včera
Sešívané čeká ve čtvrtek zápas Evropské konferenční ligy s Maccabi Haifa. Utkání vyhlížel na středeční tiskové konferenci záložník Ondřej Lingr.

Ve čtvrtek od 18:45 proti Maccabi Haifa

včera
Sešívané čeká ve čtvrtek třetí utkání skupiny Evropské konferenční ligy, které odehrají proti izraelskému Maccabi Haifa. Zápas vyhlíží Jindřich Trpišovský a Ivan Schranz.

Další články