Jakub Chleboun se chce v A-mužstvu udržet

Do přípravy s A-mužstvem se v pondělí zapojil také Jakub Chleboun. Mladý obránce přestoupil do Slavie v zimě z Hradce Králové. Jaro odehrál v dresu B-mužstva, občas nastupoval za dorost. Jako bek se prosadil i gólově a nyní už je členem prvního týmu. „Nečekal jsem, že to půjde takhle rychle. Je to obrovský skok. Když jsem přicházel, myslel jsem si, že budu nastupovat ještě za dorost,“ říká skromně Chleboun...
Do přípravy s A-mužstvem se v pondělí zapojil také Jakub Chleboun. Mladý obránce přestoupil do Slavie v zimě z Hradce Králové. Jaro odehrál v dresu B-mužstva, občas nastupoval za dorost. Jako bek se prosadil i gólově a nyní už je členem prvního týmu. „Nečekal jsem, že to půjde takhle rychle. Je to obrovský skok. Když jsem přicházel, myslel jsem si, že budu nastupovat ještě za dorost,“ říká skromně Chleboun.

Trénování s A-mužstvem pro něj však úplná novinka není. „Už minulou sezónu jsem s áčkem poslední tři týdny byl. Trenér Csaplár mi pak oznámil, že se mnou počítá i do přípravy. Jsem šťastný, že se mohu zapojit a sbírat zkušenosti,“ prohlašuje vysoký obránce. Přiznává, že ho trénink se zkušenými spoluhráči nesmírně obohacuje. „Když jsem přišel poprvé do kabiny, měl jsem velký respekt. Okoukávám co se dá, snažím se naučit co nejvíc. Například Venca Koloušek mi hrozně moc dal,“ poznamenává Chleboun.

Slávisté mají za sebou zatím dva dny tréninku. „Tento týden je takový rozehřívací. Tvrdá příprava začne až příští pondělí, kdy se k mužstvu připojí ostatní fotbalisté,“ vysvětluje Chleboun. Jaké cíle si obránce pro léto klade? „Hra mezi dospělými je mnohem rychlejší. Chci nabrat dobrou fyzickou kondici a výbušnost. Základ fotbalu je běhání, to potřebuje každý hráč. Budu makat co nejvíc. Snad se mi budou hodit zkušenosti z béčka. Rád bych se v A-týmu udržel,“ dodává.

Aktuálně

Muris Mešanovič přestupuje do Mladé Boleslavi

včera
Bosenský útočník půl roku před koncem smlouvy odchází na přestup do Mladé Boleslavi. Slavii tak opouští po třech letech.

První zkušenost se španělským fotbalem

včera
Páteční los osmifinále Evropské ligy přisoudil Slavii španělskou Sevillu. „Myslím si, že pro fanoušky i pro nás je to velký tým, nastupují za něj skvělí hráči," říká trenér Jindřich Trpišovský.

Jugas na hostování do Boleslavi, Sýkora do Liberce

včera
Slavia pouští na hostování do konce sezony bez opce dva hráče z A-týmu. Jakub Jugas bude hostovat v Mladé Boleslavi a Jan Sýkora v Liberci.

Další články