Jakub Chleboun se chce v A-mužstvu udržet

Do přípravy s A-mužstvem se v pondělí zapojil také Jakub Chleboun. Mladý obránce přestoupil do Slavie v zimě z Hradce Králové. Jaro odehrál v dresu B-mužstva, občas nastupoval za dorost. Jako bek se prosadil i gólově a nyní už je členem prvního týmu. „Nečekal jsem, že to půjde takhle rychle. Je to obrovský skok. Když jsem přicházel, myslel jsem si, že budu nastupovat ještě za dorost,“ říká skromně Chleboun...
Do přípravy s A-mužstvem se v pondělí zapojil také Jakub Chleboun. Mladý obránce přestoupil do Slavie v zimě z Hradce Králové. Jaro odehrál v dresu B-mužstva, občas nastupoval za dorost. Jako bek se prosadil i gólově a nyní už je členem prvního týmu. „Nečekal jsem, že to půjde takhle rychle. Je to obrovský skok. Když jsem přicházel, myslel jsem si, že budu nastupovat ještě za dorost,“ říká skromně Chleboun.

Trénování s A-mužstvem pro něj však úplná novinka není. „Už minulou sezónu jsem s áčkem poslední tři týdny byl. Trenér Csaplár mi pak oznámil, že se mnou počítá i do přípravy. Jsem šťastný, že se mohu zapojit a sbírat zkušenosti,“ prohlašuje vysoký obránce. Přiznává, že ho trénink se zkušenými spoluhráči nesmírně obohacuje. „Když jsem přišel poprvé do kabiny, měl jsem velký respekt. Okoukávám co se dá, snažím se naučit co nejvíc. Například Venca Koloušek mi hrozně moc dal,“ poznamenává Chleboun.

Slávisté mají za sebou zatím dva dny tréninku. „Tento týden je takový rozehřívací. Tvrdá příprava začne až příští pondělí, kdy se k mužstvu připojí ostatní fotbalisté,“ vysvětluje Chleboun. Jaké cíle si obránce pro léto klade? „Hra mezi dospělými je mnohem rychlejší. Chci nabrat dobrou fyzickou kondici a výbušnost. Základ fotbalu je běhání, to potřebuje každý hráč. Budu makat co nejvíc. Snad se mi budou hodit zkušenosti z béčka. Rád bych se v A-týmu udržel,“ dodává.

Aktuálně

Slávistická stopa v postupu na EURO

před 2 dny
Česká fotbalová reprezentace si díky výhře nad Kosovem zajistila postup na EURO 2020. Do kvalifikace zasáhlo hned 12 hráčů, kteří prošli Slavií.

V pátek v Edenu futsalové derby!

před 3 dny
Už v pátek od 20:00 nás čeká futsalové derby pražských „S“. Majitelé permanentek na fotbalovou a hokejovou Slavii mají vstup zdarma.

Kam o víkendu na mládež?

před 3 dny
Kam o víkendu na slávistickou mládež? Domácí zápas U17 s Pardubicemi v sobotu. V neděli "Béčko" doma proti Rakovníku nebo U18 a U16 v nedaleké Příbrami.

Další články