Nejúspěšnější kouč Slavie? Jindřich Trpišovský a jeho tým

Jindřich Trpišovský a jeho kolegové nedělním vítězstvím ve vršovickém derby překonali v počtu ligových výher Karla Jarolíma a stali se nejúspěšnějším trenérským týmem novodobé historie Slavie! Obrovská gratulace, trenéři!

Skalp Bohemians byl pro trenérský tým Jindřicha Trpišovského už 92. vítězstvím na lavičce Slavie, stačilo jim na to 125 ligových zápasů. Hořkost porážky okusili jen v devíti případech, 24 duelů skončilo remízou.

Karel Jarolím, který do Edenu v sezonách 2007/2008 a 2008/2009 vrátil mistrovské tituly a provedl sešívané poprvé v historii do Ligy mistrů, vyhrál se Slavií 91 ze 180 utkání.

Pomyslná bronzová příčka náleží Františku Ciprovi, strůjci památného titulu po 49 letech z ročníku 1995/1996, který Slavii dovedl k 72 vyhraným utkáním.

„Je pro mě neskutečné, že jsme se k takovým číslům dostali za necelé čtyři roky ve Slavii. Je to neuvěřitelné. Chtěl bych celé Slavii a jejím hráčům poděkovat za to, že nám dává příležitost se poměřovat a přibližovat takovým postavám českého a československého fotbalu a že nám dává možnost o takové mety bojovat a překonávat je," je vděčný Jindřich Trpišovský.

Od prosince 2017, kdy se svými trenérskými kolegy dorazil do Edenu, má Jindřich Trpišovský výjimečnou bilanci. Po úvodním druhém místu třikrát v řadě získal mistrovský titul, navrch se třikrát radoval ze zisku domácího poháru. Z osmi možných trofejí na domácí scéně dosáhl na šest.

Slávisté si pod vedením Jindřicha Trpišovského zahráli základní skupinu Ligy mistrů a dvakrát čtvrtfinále Evropské ligy. V Edenu se za jeho éry představily takoví giganti jako Inter Milán, Borussia Dortmund, Barcelona, Chelsea, Arsenal, Sevilla, Leicester nebo Leverkusen.

Fantastická nedělní pětigólová smršť ve druhém poločase v Ďolíčku pak znamenala získání jubilejního 300. bodu a natažení série ligové neporazitelnosti na aktuálních 53 zápasů v řadě. Pod taktovkou Jindřicha Trpišovského a jeho kolegů slávisté nastříleli za 125 zápasů v domácí soutěži 276 branek a inkasovali jich pouhých 76.

„Když jsme přicházeli a mluvil jsem o tom, že bych chtěl, aby se Slavia blížila totálnímu fotbalu, tak jsem nečekal, že se přiblížíme takovým totálním číslům,“ usmívá se hlavní trenér.

Ještě jednou obrovská gratulace, trenéři!

Aktuálně

Je to velká ztráta bodů, mohli jsme vyhrát

včera
Sešívaní po nepovedeném prvním poločase museli dotahovat utkání s Budějovicemi, které nakonec skončilo 2:2. Zápas hodnotil na tiskové konferenci trenér Jindřich Trpišovský.

Musíme od začátku hrát jako v druhé půli

včera
Jan Kuchta šel v Budějovicích na hřiště o poločase za stavu 0:2. K vyrovnání přispěl vybojovanou penaltou a asistencí. I tak byl ale po remíze 2:2 hodně kritický.

Remíza v Budějovicích. Trefili se Olayinka a Oscar

včera
Sešívaným se po nepovedeném prvním poločase podařilo vyrovnat zápas s Českými Budějovicemi potom, co se trefili Olayinka s Oscarem, a utkání skončilo 2:2.

Další články