Radek Černý podepsal ve Slavii roční smlouvu

PRAHA/EDEN – Radek Černý se po více než osmi letech vrací do svého mateřského klubu. Ve Slavii podepsal devětatřicetiletý brankář roční smlouvu.
„Jsme velice rádi, že se Radkův příchod podařilo zrealizovat, v kontaktu jsme byli od začátku tohoto roku. S příchodem Radka Slavia získala zkušeného brankáře, který má Slavii stále co dát a podle potřeby jí může kdykoliv pomoci,“ uvedl sportovní ředitel Slavie Miroslav Držmíšek.

„S rodinou jsme se vrátili zpátky do Česka, takže jsem samozřejmě řešil, jestli budu pokračovat ve fotbalové kariéře. A tím, že Slavia měla zájem mě angažovat, bylo mé rozhodování o mnoho jednodušší,“ popsal Radek Černý, který se ke Slavii připojil před odjezdem A-týmu na soustředění do Rakouska.

„Chtěl jsem především sám na sobě zjistit, zda jsem vůbec schopný týmu prospět a pomoci mu. Atmosféra ve Slavii na mě působí velice pozitivně, takže z mého hlediska nebylo co řešit. Už když jsem odjel na soustředění, tak jsem se víceméně rozhodl, že se pokusím dál pokračovat v kariéře, alespoň ještě na jednu sezonu,“ doplnil Radek Černý, který ve Slavii vytvoří spolu s Kamilem Čontofalským zkušený brankářský tandem.

Radek Černý se narodil 18. února 1974. Je odchovancem Slavie, v Česku působil ale i v Českých Budějovicích, Poštorné a Chebu. Do Edenu se vrátil po titulu v sezoně 1995/1996. Za první tým odehrál v letech 1996 až 2005 celkem 362 zápasů, z toho 171 v lize. Se Slavií třikrát vyhrál domácí pohár (Pohár ČMFS – 1997, 1999 a 2002).

Na podzim 2004 odehrál všechna ligová utkání, v lednu následujícího roku pak miláček tribun odešel do anglického Tottenhamu. Tam se na přelomu let 2007 a 2008 stal gólmanskou jedničkou, v únoru 2008 se představil opět na Slavii v zápase Poháru UEFA. V létě stejného roku potom přestoupil do Queens Park Rangers.

Aktuálně

Hráči na hostování: Premiérový gól Juráska, trefil se i Červ

včera
Jak se v uplynulých sedmi dnech dařilo hráčům Slavie na hostování čtěte v našem přehledu.

Nesmíme Spartě dát příležitost si myslet, že by nás mohla porazit

před 2 dny
K pohárovému vítězství nad Spartou přispěl Lukáš Masopust nádhernou asistencí. „Viděl jsem, že mě obránce kříží, tak jsem míč zasekl a poslal na volného Kuchtiče," popsal důležitý moment.

Jedeme na doraz! O sérii z derby nechceme přijít

před 2 dny
Nejlepší střelec FORTUNA:LIGY Jan Kuchta vstřelil na Letné domácí Spartě dva góly a lví měrou pomohl sešívaným k postupu do finále MOL Cupu.

Další články