Slávisté odjeli na herní soustředění do Rakouska

V pondělí ráno nabrali sešívaní po týdnu opět směr Rakousko, kde je čeká tentokrát herní soustředění. V Rakousku se tým Jindřicha Trpišovského představí ve čtyřech zápasech a ve středu začínáme s Rapidem Vídeň.

Do Rakouska už s týmem neodcestuje dvojice mladíků – Jan Kuchta by měl hostovat na Slovácku, Tomáš Freit v Opavě. Se slávistickou výpravou není ani Jasmin Ščuk, který v Praze doléčuje zranění, a navíc má bosenský záložník po domluvě s vedením klubu svolení hledat si angažmá.

Ze zdravotních důvodů na soustředění zatím neodcestoval ani Jakub Hromada, který v pátečním duelu se Žižkovem utrpěl svalové zranění. Na soustředění by měl ale za týmem ještě v průběhu tohoto týdne dorazit.

Místo něj se tak do nominace vešel osmnáctiletý Matěj Valenta. Střední záložník nastupoval v uplynulé sezoně převážně za tým U19, s dvanácti góly se stal nejlepším střelcem sešívaných. Naskočil také do dvou zápasů Juniorské ligy. Osmnáctiletý záložník je ve Slavii od šesti let a má za sebou devět startů za českou reprezentaci U18, ve kterých vstřelil jeden gól.

Sešívané čekají v Rakousku čtyři přípravné zápasy a hned ve středu se tým Jindřicha Trpišovského utká s Rapidem Vídeň. Utkání bude vysílat Slavia TV. V dalších zápasech se Slavia utká dvakrát s maďarským Mezőkövesdi a generálku na sezonu sehraje 14. července proti Rostovu. Plán zápasů a představení soupeřů naleznete zde.

Aktuálně

Povinná výhra slávistek nad Duklou

včera
Slávistické fotbalistky si připsaly povinnou výhru nad Duklou 5:0, dvě branky a dvě asistence si připsala Michaela Dubcová.

Po reprezentační přestávce v neděli v Liberci

před 2 dny
Hned pro několik hráčů a trenérský tým bude utkání v Liberci velice prestižní, neboť dříve v dresu Liberce působili.

V osmifinále poháru s Chrudimí

před 2 dny
Slavia bude ve své cestě za obhajobou domácího poháru pokračovat proti druholigové Chrudimi. Přesný termín osmifinálového zápasu bude upřesněn.

Další články