Trenérem juniorky bude Daniel Šmejkal

PRAHA/EDEN - Trenérem juniorky Slavie bude dosavadní trenér nejstaršího dorostu Slavie Daniel Šmejkal. Ve funkci vystřídá Milana Titěru, který na lavičce juniorů dokončil sezónu po odchodu Michala Petrouše k A týmu.
„Budeme pokračovat v práci a v trendu, který jsme ve Slavii s kolegy nastavili, to znamená vychovávat a připravovat hráče pro A-tým. S Michalem Petroušem jsme byli ohledně hráčů v každodenním kontaktu,“ uvedl novopečený trenér juniorky Slavie Daniel Šmejkal.

Kompletní složení realizačního týmu juniorky bude dořešeno v nejbližších dnech stejně jako jméno nového trenéra týmu U19. Juniorka Slavie začne letní přípravu v pondělí 1. července. 

Daniel Šmejkal působil v uplynulé sezóně na lavičce Slavie U19, která do poslední chvíle bojovala o titul a nakonec skončila na druhém místě. V juniorce tak povede řadu svých svěřenců z uplynulé sezony. „Do juniorky se posune se většina hráčů ročníku 1994 a během přípravného období se rozhodne, kteří hráči se prosadí do základního kádru," přiblížil nový trenér juniorky proces přechodu hráčů z dorosteneckých týmů.

Daniel Šmejkal se narodil 28. srpna 1970 v Plzni, kde také začínal s fotbalem. Ve Slavii hrál v letech 1994-1996, nastoupil ke 111 zápasům, z toho 59 ligovým, je držitelem mistrovského titulu z roku 1996. Dva roky působil v Německu v dresu Norimberku a Uerdingenu. Desetkrát si zahrál i za českou reprezentaci, na svém kontě má v "nároďáku" tři branky. Jako trenér vedl v letech 2006-2007 slávistický A i B dorost, v letech 2007-2008 pak B tým. Do Slavie se vrátil k A-dorostu na začátku roku 2011 poté, co působil jako asistent trenéra v tehdy prvoligových Bohemians Praha a druholigové Jihlavě.

Aktuálně

V osmifinále Evropské ligy po šestnácti letech

dnes
Dvojzápas se španělskou Sevillou bude pro Slavii první účastí v osmifinále Evropské ligy od sezony roku 2002/2003, kdy na přelomu února a března sešívaní svedli vyrovnaný souboj s tureckým Beşiktaşem.

Plnili jsme taktiku, to byl klíč k úspěchu

dnes
Lukáš Masopust si připal první soutěžní start za Slavii a významným dílem přispěl k postupu v EL. „Na hřišti jsme nechali všechno a odměnilo nás to," radoval se po zápase.

Kam o víkendu na mládežnický fotbal?

dnes
Dorostenecké týmy čekají o víkendu zajímavé duely. Nejstarší tým hraje na půdě třetiligového Benešova, U16 čeká derby proti Spartě.

Další články