Historický kalendář | SK Slavia Praha

Historický kalendář

čtvrtek 23. 3. 2000

Slavia porazila ve čtvrtfinále Poháru UEFA Leeds United 2:1

23. března 2000 vyhrála Slavia na Strahově odvetné čtvrtfinále Poháru UEFA s anglickým soupeřem Leeds United 2:1. Za Slavii se trefil dvakrát Ivo Ulich. Sestava: Černý – Kozel – Koller, Hyský – L. Došek, Dostálek (54. Lerch), Ulich, Kuchař (85. Vozábal), Skála – T. Došek (54. Vágner), Zelenka. Disciplinární tresty Petrouše s Radou a zranění Vlčka přinutili trenéra domácích Františka Cipra, že musel na trávník poslat zcela novou obranu. Spolu s Kollerem a Hyským nastoupil po téměř roční absenci po zranění od začátku souboje Kozel a navíc s kapitánskou páskou dirigoval zadní řady vedoucího mužstva domácí soutěže. Branky se ale dočkali diváci až po změně stran. Bohužel tu první viděli v síti Slavie a tím Angličané vzali domácím zbytek naděje na případný dostup. Dostálek ztratil naprosto zbytečně míč, Hyský nestačil včas pokrýt rychlonohého Kewella a australský reprezentant sám proti Černému nezaváhal. Naštěstí to fotbalisty Slavie nezlomilo a za pět minut bylo vyrovnáno. Tomáš Došek našel na moment neobsazeného Ulicha, který rozjásal více než 13 000 diváků. Nadšený výkon oslabeného domácího mužstva slavil nakonec zasloužený úspěch. Jedenáct minut před koncem srazil Harte pronikajícího Zelenku a Ulich penaltu proměnil. V závěru ještě Kuchař mířil přesně z trestného kopu pod břevno. Anglický brankář však stačil ránu vyrazit. Vzhledem k tomu, že první zápas vyhrál Leeds 3:0, postupoval dál anglický soupeř.