1:1
(0:1)
přát., 5. 2. 2015
SK Slavia Praha - NK Domžale (SLO)
Branky: <b>Branky:</b> 87. Škoda - 2. Simić <br> <b>ŽK:</b> 59. Deli – 13. Korun, 27. Simić
ANTAYA - Ve čtvrtek čekal sešívané lídr slovinské nejvyšší soutěže NK Domžale a trenér Beránek postavil pro každý poločas jinou sestavu, aby vyzkoušel všechny hráče. Slavia sice po rychlé brance dlouho prohrávala, konečnou remízu 1:1 ale před koncem zařídil po práci Pitáka Milan Škoda.
Zápas ještě ani pořádně nezačal a sešívaní už prohrávali. Slovinskému celku se podařilo dobře zakombinovat na středu hřiště a před Radovanem se následně zjevil Veljko Simić, kterému se i s dávkou štěstí podařilo překonat slávistického gólmana.

Sešívaní ale chtěli utkání opět srovnat, k zakončení se jako první dostal Michal Švec, který si v Turecku připsal premiérový start. Jeho střelu k vzdálenější tyči ještě zkusil do branky dorazit Nitrianský, trefil však jen tyčku.

Slavia měla šanci zužitkovat standardní situace, které vycházely z faulů soupeře, Boudjemu zastavili bránící hráči nedovoleně dokonce třikrát za sebou. Ani on, ani Hrubý však svými centry brankáře Vidmara neohrozili. Po Hrubého pokusu se sice Boudjemaa dostal ke střele, byl však hodně nepřesný.

Největší šanci srovnat si Slavia v prvním poločase připsala v pětatřicáté minutě. Baéz skvěle ve středu pole vybojoval míč pro Boudjemu, který ho ještě posunul doprava na Červenku. Mladý útočník byl sám před brankářem, Vidmar ho ale vychytal. Červenka si ještě těsně před přestávkou zkusil napravit střeleckou reputaci, tentokrát mu však situaci ztěžoval příliš ostrý úhel, a tak střela z pravé strany těsně minula levou tyč.

Do druhé části zápasu nastoupili sešívaní s novou jedenáctkou a Bazal se hned pokoušel vyslat do zakončení Škodu, před kterým však míč sebral Vidmar. Po deseti minutách hry zpracoval míč naopak útočník sešívaných, který našel na pravé straně Vukadinoviče. Ten se mu ještě těsně před brankou pokusil míč vrátit, finální přihrávka však ke Škodovi nedoputovala.

Slovinský tým zkoušel pozornost Hrubeše zejména střelami z dálky, jeho pokusy však byly hodně nepřesné. Hra se pak střídáním Domžale na chvíli rozkouskovala.

Další pokus, jak překonat Vidmara, vzala na svá bedra dvojice Levan Kenia a Milan Škoda. Gruzínský záložník našel v 68. minutě přihrávkou za obranu Škodu, který vzápětí přeloboval vyběhnutého gólmana, míč však bohužel mířil těsně mimo tyče.

Domžale se nechtělo nechat zahanbit, Simić a Majer však při svých nebezpečných výpadech narazili pouze na Mikulu, který jim míč odebral. Deset minut před koncem se po shodě šťastných odrazů sám na Hrubeše řítil Grvala, i jeho střela na zadní tyč však branku minula.

Psala se minuta osmdesátá sedmá, když se Slavii konečně podařilo rozvlnit síť za Vidmarem. Slávisté nejprve poslali míč za obranu, kde si Karel Piták na zádech skvěle pokryl dva obránce a postupoval z levé strany sám do vápna. V něm si všiml volného Škody, posunul na něj míč a náš útočník střelou o břevno vyrovnal.

Slavia tak byla těsně před koncem odměněna za svůj dobrý výkon a vybojovala tak ve vyrovnaném zápase se slovinským celkem remízu 1:1. Poslední dva zápasy jí na soustředění čekají v neděli 8. února.
1:1

1. poločas: Rakovan – Švec, Latka, Kodr, Dostál – Hrubý, Baéz – Nitrianský (28. Mihajlovič), Boudjemaa, Prošek – Diop (28. Červenka) 2. poločas: Hrubeš – Mikula, Bílek, Fialka, Tamás – Deli, Piták – Vukadionvič, Kenia, Bazal (74. Mihajlovič) – Škoda