Součkova one-man show. Hostem Baník Ostrava | SK Slavia Praha
Více

Součkova one-man show. Hostem Baník Ostrava

3:1
(2:1)
19. kolo, 28. 2. 2016, Eden Arena
19. kolo, 28. 2. 2016, Eden Arena
SK Slavia Praha - FC Baník Ostrava
Branky: <b>Branky:</b> 32., 37. a 65 Souček - 27. De Azevedo<br> <b>ŽK:</b> Hušbauer - Šašinka, Lučić, De Azevedo<br> <b>Rozhodčí:</b> Proske - Ratajová, Urban
PRAHA/EDEN ARENA - Tři branky dala Slavia v probíhající ligové sezoně naposledy 22. srpna. Proti Baníku Ostrava. A proti stejnému soupeři zopakovala doma stejný výsledek, ovšem s jedním podstatným rozdílem. O všechny branky se postaral záložník Tomáš Souček!
Slavia začala aktivně, podobně jako v Jihlavě, ale stejně jako na Vysočině se z prvních šancí nedokázala prosadit. V 7. minutě si gólman Šrom poradil s nůžkami Murise Mešanoviče, o tři minuty později pak postupoval stejný hráč na stejného gólmana, ovšem s úplně stejným výsledkem.

Rušno pak začalo být po 25 minutách hry. Nejprve Ondřej Šašinka nešetrně atakoval gólmana Berkovce ve výskoku a ten musel být po tvrdém pádu dlouho ošetřován. Hned při následném útoku Baníku pak Berkovec vyběhl daleko z brány, nedohodl se ale ani s jedním ze stoperů, k míči se dostal De Azevedo a obloučkem poslal míč do sítě. Ve 27. minutě to bylo 0:1.

Slávisté se naštěstí rychle oklepali a před téměř třinácti tisícovkami fanoušků dokázali vyrovnat. Ve 32. minutě se rozjela mašina jménem Tomáš Souček, která dostala z pravé strany přihrávku od Vukadinoviče a s velkým přispěním gólmana Šroma, kterému míč proběhl pod tělem, zaznamenal svůj první gól v zápase.

O pět minut později to byl opět Souček, kdo poslal sešívané do vedení, a opět s přispěním protihráče. Hušbauer vyvezl míč a byl na středu hřiště faulován, rozhodčí ale nechal výhodu a míč se dostal k Součkovi. Ten si ho posunul do středu a jeho rána z velkého vápna zapadla s tečí jednoho z obránců k pravé tyči.

Po změně stran Slavia držela balon na svých kopačkách, do větších šancí se ale nedostávala. Byl to až v 65. minutě opět Tomáš Souček, který převzal míč od Škody, prokličkoval po levé straně do vápna a z velkého úhlu přehodil gólmana Šroma.

V 75. minutě pak Šrom vychytal Železníka, který ve slibné pozici pálil nedůrazně placírkou, následně si poradil i se Škodovou ránou z dálky. Poslední slovo mohl mít v 88. minutě Vukadinovič, střílel ale těsně nad.
3:1

Sestavy

SK Slavia Praha

Berkovec - Mikula, Frydrych, Deli, Jablonský - Souček - Vukadinovič, Hušbauer (86. Piták), Mihalík (74. Štohanzl) - Škoda (kap.), Mešanovič (64. Železník)

FC Baník Ostrava

Šrom (kap.) - Celba, Vraštil, Mešaninov (87. Karčmář), Lučić - Kaša - Mondek (76. Helešic), De Azevedo, Ožvolda, Holzer - O. Šašinka (70. J. Šašinka)

Detaily utkání

Statistiky
<b>Branky:</b> 32., 37. a 65 Souček - 27. De Azevedo<br> <b>ŽK:</b> Hušbauer - Šašinka, Lučić, De Azevedo<br> <b>Rozhodčí:</b> Proske - Ratajová, Urban
Diváci
12985

Aktuálně

110 let Josefa Bicana. Křest i Chodník slávy

25. 9. 2023
Významná byla neděle, hrálo se 308. derby, slavnostní je i pondělí. 25. září by Josef Bican, nejlepší kanonýr historie fotbalu, oslavil 110. narozeniny.

Nový HALFTIME v den narození Josefa Bicana

25. 9. 2023
Dvanácté číslo slávistického magazínu HALFTIME je tady. Věnováno jest Josefu Bicanovi. Z úcty, symboliky, 25. září by oslavil 110. narozeniny. Prostřednictvím exkluzivní zpovědi i návštěvy u něj doma proniknete do světa Igoha Ogbua! A těšit se můžete na řadu dalších exkluzivních materiálů.

Odstartovala druhá fáze předprodeje na Tiraspol

25. 9. 2023
Vstupenky na první domácí zápas Slavie v základní skupině Evropské ligy proti Sheriffu Tiraspol se začaly od pondělí 25. 9. 14:00 prodávat v předprodeji pro permanentkáře a členy OP/FK. Pokud lístky zbydou, do volného prodeje půjdou ve středu 27. září.

Další články