Do třetice úspěšně. Slavia porazila Lech Poznaň 3:1 | SK Slavia Praha

Do třetice úspěšně. Slavia porazila Lech Poznaň 3:1

(2:0)
přát., 1. 2. 2016
SK Slavia Praha - Lech Poznaň
Branky: <b>Branky:</b> 4. Škoda, 40. Hušbauer, 70. Kenia – 49. Kownacki
ŠPANĚLSKO/MARBELLA - Slavii čekal v Marbelle první evropský soupeř. Sešívaní se ale polského Lechu nezalekli, do vedení šli už ve 4. minutě a za celý zápas ho nepustili. Soupeř sice stačil v průběhu druhého poločasu snížit, Slavia ale nakonec zvítězila 3:1.
Slavii se vydařil vstup do utkání podle představ. Už ve 4. minutě vedli sešívaní nad polským soupeřem 1:0. Josef Hušbauer pohotově vystihl rozehrávku Lechu a okamžitě nabil do běhu Milan Škodovi, který si míč zpracoval a pravačkou nedal Buričovi šanci.

Poznaň se pak oklepala, ale své příležitosti zužitkovat nedokázala. Pawlowski ve 22. minutě prostrčil přihrávku do vápna mezi obranou, naštěstí pro Slavii však mířil jen na paty svých spoluhráčů. O minutu později už byla jeho nahrávka přesnější a Linetty šel na Berkovce. Jeho střela však zapadla do autu těsně vedle tyče, aniž by musel sešívaný gólman zasahovat.

Po půl hodině hry se dostali je slovu opět červenobílí a Štohazl centrem z pravé strany hledal před brankou Škodu. Tomu chyběl krok, aby mír dotlačil do sítě. Druhá branka tak přišla až ve 40. minutě. Lech fauloval na polovině hřiště, sešívaní bleskově rozehráli na Hušbauera, který si míč potáhl středem, nenechal se zastrašit čtveřicí obránců ani gólmanem a jeho křižná střela levačkou zapadla do branky.

Do druhé půle nastoupili sešívaní se změnou v brance a Jiří Pavlenka se nechal ve 49. minutě zaskočit střelu od Kownackého. Slavia však opět získala dvoubrankový náskok. V 69. minutě se z pravé strany hnal na branku Vukadinovič a Kaminski si při jeho zastavování pomohl faulem.
Slavia tak mohla zahrávat pokutový kop, kterého se ujal Levan Kenia. Jeho střelu k pravé tyči dokázal gólman vytěsnit před sebe, ale opět jen k sešívanému záložníkovi, který ve skrumáži hráčů nakonec míč přeci jen za čáru dotlačil – 3:1.

Posledním soupeřem, který Slavii ve Španělsku prověří, bude v pátek Dynamo Kyjev.