Slavia v mrazu přehrála Mladou Boleslav 3:2 | SK Slavia Praha

Slavia v mrazu přehrála Mladou Boleslav 3:2

3:2
(1:0)
18. kolo, 8. 12. 2018
SK Slavia Praha - FK Mladá Boleslav
Sešívaní přivítali v rámci 17. kola FORTUNA:LIGY tým Mladé Boleslavi. V mrazivém počasí i přes závěrečné drama zaslouženě vyhráli 3:2 po brankách Škody, Stocha a Olayinky.

Oproti minulému zápasu proti Opavě se na trávníku od prvních minut objevil na křídle Peter Olayinka, v záložní řadě Ibrahim Traore a vedle Ondřeje Kúdely se ve stoperské dvojici postavil Simon Deli.

Hned ve 2. minutě Slavia dokázala dostat míč za záda mladoboleslavského gólmana. Peter Olayinka se uvolnil ve středu hřiště a našel ve vápně Miroslava Stocha. Ten míč předložil před odkrytou branku Vladimíru Coufalovi, který úspěšně zakončil. Praporek pomezního však už byl nahoře od chvíle přihrávky na Stocha a oslavy se tak nekonaly.

Další vzruch nastal v 11. minutě při rohovém kopu Slavie. Miroslav Stoch perfektním centrem našel hlavu Milana Škody. Ten ovšem prudkou hlavičku nasměroval pouze nad bránu. Skóre se mohlo přepisovat ihned o dvě minuty později ze stejné situace. Adresátem centru Miro Stocha byl tentokrát Simon Deli. Jeho hlavičku ovšem výborným reflexivním zastavil Šeda.

Slávisté diktovali tempo hry a šance na změnu skóre přišla po standardní situaci, kterou zahrával Stoch. V pokutovém území byl k zemi nedovoleně stažen Simon Deli a sudí za pomocí videa po dohrání situace nařídil penaltu. Tu s přehledem proměnil Milan Škoda a ve 20. minutě tak otevřel dnešní gólový účet – 1:0.

Zvýšení náskoku mohlo přijít ve 28. minutě. Zmrhal si po úspěšném uvolnění narazil se Škodou a na hranici vápna dostal prostor ke střele. Tu však zablokoval jeden z bránících hráčů.

Mladoboleslavští byli směrem dopředu takřka bezzubí. Jediným náznakem šance byl závar v pokutovém území po rohovém kopu hostí. Slávistická obrana však nebezpečí zažehnala. Do kabin tak šli sešívaní s jednogólovým vedením.

Svůj druhý gól si slávisté načasovali výtečně. Přesně ve chvíli, kdy Tribuna sever odhalila zápasové choreo, našel Ibrahim Traoré výborným pasem na pravé straně Miro Stocha a ten si tváří v tvář proti gólmanovi věděl rady a upravil skóre na 2:0.

Výborně hrající Peter Olayinka se mohl zapsat mezi střelce v 56. minutě. Jeho střela se ovšem ke smůle ochozů snesla pouze na břevno soupeřovy brány. Mezi tři tyče nemířila ani dorážka Jaromíra Zmrhala.

Na svůj vytoužený gól si musel počkat až do 73. minuty. Po kombinaci s Janem Bořilem na levé straně se dostal k balónu Jaromír Zmrhal a ten uvolnil k centru Miňo Stocha. Na centr slovenského reprezentanta gólman hostí nedosáhl a na zadní tyči nasměroval míč do odkryté branky Peter Olayinka – 3:0.

Ke smůle domácích fanoušků se čisté konto udržet nepodařilo a Mladá Boleslav v posledních minutách zápasu dokázala vstřelit dva góly. Nejprve v 87. minutě unikl domácí obraně Komličenko a přesnou střelou vsítil první branku hostí. V nastavení navíc hosté dostali možnost pokutového kopu po faulu Ibrahima Traorého, kterou proměnil Komlichenko a upravil skóre na 3:2.

Nic víc se v zápasu už však nestalo a Slavia se mohla radovat z výhry. Sešívaní díky této výhře obnovili svůj čtyřbodový náskok před druhou Plzní a upevnili pozici na čele tabulky.