Jaro začalo vítězně! Slavia poráží Teplice 2:0 | SK Slavia Praha

Jaro začalo vítězně! Slavia poráží Teplice 2:0

2:0
(0:0)
20. kolo, 9. 2. 2019, Sinobo Stadium
SK Slavia Praha - FK Teplice
Slavia v prvním ligovém utkání po zimní přestávce vyzvala Teplice. Po gólech Tomáše Součka a Micka van Burena sešívaní zvítězili 2:0!

Do prvního soutěžního zápasu jara vyslal trenér Jindřich Trpišovský obranu v obvyklém složení Vladimír Coufal, Ondřej Kúdela, Michael Ngadeu a Jan Bořil, přičemž v brance nechyběla jednička Ondřej Kolář. Do zálohy se postavil vedle Josefa Hušbauera Tomáš Souček, svou soutěžní premiéru v červenobílém dresu si odbyl Petr Ševčík na krajích podporovaný Peterem Olayinkou a Jaromírem Zmrhalem. Na hrotu vyběhl kapitán týmu Milan Škoda.

První šance zápasu se sešívaným naskytla v 5. minutě. Pas Ondřeje Koláře našel přesně hlavu Jana Bořila, který prodloužil do volného prostoru pro nabíhajícího Petera Olayinku. Rychlonohý Nigerijec míč zavezl na kraj pokutového území a vrátil ho zpět Bořilovi. Jeho následná tvrdá rána ovšem směřovala pouze doprostřed branky a Grigar si tak poradil.

K dalšímu ohrožení soupeřovy branky došlo o deset minut později. Po kombinaci na rohu vápna se k centru dostal Jaromír Zmrhal, který hledal hlavu Milana Škody. Slávistický kapitán zkusil chytrým pokusem přehodit brankáře, ale ten na míč konečky prstů dosáhl. Opravdu ve velkém stylu mohl nevyužitou šanci odčinit sám o pár minut později. Bořilův dlouhý aut si Milan Škoda jedním dotykem na prsa zpracoval a v postavení zády k bráně se bez váhání pokusil o nůžky. Jeho akrobatický pokus však ke zklamání ochozů orazítkoval břevno teplické branky.

Slavia byla ve středu hřiště v průběhu prvního poločasu důraznější a dokázala si vypracovat hned několik zajímavých přečíslení. Po dlouhou dobu bohužel žádné z nich nevyústilo ve větší ohrožení branky hostů. V samotném nastavení se ovšem do úniku dostal Jaromír Zmrhal. Na hranici vápna míč zaseknul, navedl si ho na svoji silnější nohu a obstřelil bezmocného Grigara. Jeho střelecký pokus však již podruhé roztřásl brankovou konstrukci hostů. Poločas tak skončil za bezbrankového stavu.

Do druhé půle vstoupila Slavia velmi aktivně a vycítily to i tribuny, které tým hnaly dopředu, ale vytoužený gól stále nepřicházel. Trenér tak na tento vývoj reagoval střídáním a na hřiště poslal Miroslava Stocha, který nahradil na křídle Petera Olayinku.

Svoji střeleckou smůlu mohli slávisté prolomit po špatném výkopu Grigara. Míče se pohotově zmocnil Stoch a postupoval v přečíslení na branku. Na hranici vápna se rozhodl přihrát nabíhajícímu Škodovi, ale jeho následný pas pod sebe obrana soupeře zablokovala. K ojedinělé příležitosti se v 67. minutě dostal i hostující tým. Teplický Hora tvrdou střelou z úhlu nebezpečně vystřelil, Ondřej Kolář bravurním zákrokem vytěsnil jeho pokus na tyč a duchapřítomný Ondřej Kúdela naštěstí odražený míč rychle odkopl.

V 81. minutě se po kombinační akci dostal ke střele v pokutovém území Milan Škoda, ale jeho pokus obrana zablokovala. Smutnit ovšem příliš dlouho nemusel, jelikož po následném rohu byl v pokutovém území faulován a Slavia dostala možnost pokutového kopu. Hostující stoper Jeřábek navíc k faulu obdržel i druhou žlutou kartu a musel tak předčasně do sprch. Penalty se ujal Tomáš Souček a poradil si s ní jako zkušený mazák. Brankaře poslal do strany a dloubáčkem doprostřed rozjásal tribuny – 1:0!

O pouhou minutu později bylo ještě veseleji. Míče se před vápnem ujal střídající Mick van Buren, protancoval obranou s míčem přilepeným na kopačce a s přehledem poslal míč za záda Grigara – 2:0!

První soutěžní utkání jara tak skončilo pro Slavii vítězně. Díky zaváhání Plzně navíc sešívaní navýšili náskok v čele tabulky na 6 bodů!