Slavia přehrála Slovácko vysoko 4:0 | SK Slavia Praha

4:0
(2:0)
22. kolo, 25. 2. 2019, Sinobo Stadium
SK Slavia Praha - 1.FC Slovácko
Slávisté dokázali bez větších potíží navázat na vítězství v Belgii a zaslouženě zvítězili nad Slováckem. Ke dvěma gólům z prvního poločasu přidali další dva ve druhém dějství a vyhráli tak vysoko 4:0.

Oproti vítěznému utkání v belgickém Genku nastoupili sešívání do domácího zápasu 22. kola FORTUNA:LIGY proti Slovácku s několika změnami. Nemocný Jaromír Zmrhal uvolnil místo v základní sestavě Miroslavu Stochovi. Na levém kraji obrany se pak představil Jaroslav Zelený namísto zraněného Jana Bořila a Josef Hušbauer nastoupil v základní jedenáctce na úkor Ibrahima Traorého. Karetní trest do hry nepustil Petera Olayinku a drobné zdravotní problémy naopak Petra Ševčíka.

K prvnímu prověření obrany hostí došlo hned ve druhé minutě, kdy si na centr Vladimíra Coufala z pravé strany naskočil Milan Škoda. Jeho pokus však bez větších problémů lapil Matouš Trmal. Po úvodní sérii pološancí se hra poněkud uklidnila a na další větší příležitost si museli diváci počkat až do 16. minuty, kdy se po ztrátě míče dostalo Slovácko do brejku. Následoval nebezpečný centr a hlavička Janoška, kterou jen konečky prstů na roh vytěsnil Ondřej Kolář.

To, na co celý stadion čekal, přišlo ve 26. minutě. Do úniku se dostal Lukáš Masopust, počkal si na druhou vlnu spoluhráčů a pokusil se míč procedit na střed hřiště. Ačkoliv obrana Slovácka tento úmysl přečetla, díky srážce dvou hráčů hostí se míč odrazil před Milana Škodu. Ten zvedající se dvojici oběhl a napřáhl levačkou. Daníček ve snaze střelu odvrátit míč tečoval a nasměroval ho za záda bezmocného Trmala – 1:0 pro Slavii!

V první půli se několikrát zaskvěl i Ondřej Kolář. Například když ve 35. minutě vytěsnil nebezpečnou hlavičku Daníčka nad svoji branku.

Aby byla cesta do kabin jednodušší, přidali sešívaní po krásné akci před přestávkou ještě jednu branku. Simon Deli poslal po lajně nadýchaný centr, který chytře přenechal Milan Škoda Miroslavu Stochovi, a ten tak mohl postupovat po křídle osamocen. Následně prokázal skvělou vizi a našel do vápna nabíhajícího Lukáše Masopusta. Ten nezaváhal a přízemní střelou do protipohybu si připsal první soutěžní zásah v červenobílém dresu – 2:0!

Jak skončili sešívání první půli, tak začali i druhou – ve velkém stylu! Tlak slávistů vyvrcholil v 57. minutě, kdy se na středu hřiště objevil prostor pro Miroslava Stocha, který přesnou přihrávkou vysunul Josefa Hušbauera k postupu vápnem. Ten se chytře zasekávačkou zbavil obránce a krásnou střelou do levého horního rohu zvýšil na 3:0!

S třetím gólem se slávisté uklidnili a soupeře téměř k ničemu nepouštěli. Do hry se v průběhu poločasu dostal i Alexandru Baluta, který se hned uvedl zajímavou přihrávkou, kterou vyslal do úniku Tomáše Součka. Ten míč pak vracel nebezpečně do vápna, ale bránící hráči si s akcí dokázali poradit.

Navýšit skóre mohl v 74. minutě z penalty po faulu na Tomáše Součka Milan Škoda, branku však o kousek přestřelil. Slávisté však nemuseli smutnit příliš dlouho. Aktivně hrající Alexandru Baluta zajímavou střelou šajtlí donutil Trmala míč pouze vyrazit. K němu se však k radosti sešívaných příznivců nejrychleji dostal Tomáš Souček a bez větších problémů zvýšil na 4:0!

Více gólů dohrávka nepřinesla a Slavia si tak po prohře s Plzní připsala důležité tři body.