0:0
(0:0)
N4, 19. 5. 2019, Městský stadion
FC Baník Ostrava - SK Slavia Praha
Slavia je podevatenácté ligovým mistrem! Remíza v Ostravě zajistila, že už nás v tabulce FORTUNA:LIGY 2018/19 nikdo nepřekoná! Jsme #MI19TŘI!

Pro čtvrtý zápas nadstavbové části finále FORTUNA:LIGY proti Ostravě udělal Jindřich Trpišovský tři změny v základní sestavě oproti předchozímu utkání s Jabloncem. Na pravém kraji zálohy nahradil Petera Olayinku Petr Ševčík a na levém nastoupil Miroslav Stoch namísto zraněného Lukáše Masopusta. Na hrot se pak postavil pro změnu Mick van Buren. Slávisté do Ostravy přijeli s největší možnou motivací. V případě jakéhokoliv bodového zisku mohli nehledě na výsledky Plzně slavit už po tomto utkání mistrovský titul.

Poslední venkovní ligové utkání sezony odstartovalo na Městském stadionu ve Vítkovicích v tradičně skvělé atmosféře poháněné oběma fanouškovskými tábory. Na první nadějnou příležitost nemuseli sešívaní příliš dlouho čekat. V 9. minutě si Mick van Buren ukázkově pohlídal ofsajdovou past ostravské obranné linie a postupoval směrem k brance soupeře. Zajímavou šajtlí se v pokutovém území snažil ještě najít lépe postaveného Petra Ševčíka, ale Stronati míč odvrátil na rohový kop. Na ten si o pár chvil později velmi nebezpečně naskočil Tomáš Souček. Do míče se tvrdě opřel hlavou, ale svůj pokus nasměroval pouze doprostřed brány. Připravený Laštůvka ho tak dokázal pokrýt.

Útočná převaha sešívaných však pokračovala a mohla vyvrcholit protiútokem ve 12. minutě. Josef Hušbauer vybídl na levé straně k rychlému postupu Ibrahima Traorého. Záložník z Pobřeží slonoviny si to namířil přímou cestou do vápna. Ke smůle slávistických příznivců však následně vypálil kousek nad břevno.

Po těchto příležitostech se ale hra poněkud uklidnila a druhá polovina poločasu byla spíše ve znamení boje ve středu hřiště bez větších šancí na obou stranách. Až na konci prvního dějství si Slavia vytvořila hlavičkové šance z rohových kopů, ale žádná z nich gólem neskončila. Jeden sporný moment však diváci v závěru vidět mohli. Při jednom rohovém kopu byl Tomáš Souček v pokutovém území bez snahy o hru míče sražen bránícím hráčem. Rozhodčí však situaci jako porušení pravidel neposoudil a do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu.

Po přestávce se obraz hry příliš nezměnil a slávisté nadále pokračovali v tvorbě zajímavých šancí před brankou soupeře. Na konci 51. minuty si Josef Hušbauer ve vápně vytvořil prostor ke střele a vypálil levačkou po zemi. Laštůvka však pohotově zareagoval a míč vytěsnil mimo tři tyče.

V 59. minutě se opět aktivně hrající Josef Hušbauer prosadil na středu hřiště a vynikající přihrávkou uvolnil na levé straně osamoceného Miroslava Stocha. Ten míč ihned obratem předložil před odkrytou branku Mick van Burenovi, pro kterého už nepředstavovalo problém míč dostat do branky. Radost sešívaných však neměla dlouhého trvání. Rozhodčímu totiž neuniklo drobné ofsajdové postavení Miroslava Stocha při přihrávce Josefa Hušbauera.

Ačkoliv by bezbrankový stav Slavii na konci utkání stačil, hosté rozhodně nevypadali, že by se s takovým výsledkem spokojili. Jako první byl tak z lavičky náhradníků na hřiště Jindřichem Trpišovským vyslán kapitán Milan Škoda.

Závěr utkání připomínal téměř spíše házenkářský souboj, než zápas dvou týmů z finálové skupiny. Slavia držela míč na kopačkách a vyvíjela velký tlak na hluboce zatažený blok ostravských fotbalistů.

Ostravští se k první šanci dostali až v 86. minutě a mohla z toho být hned pro slávisty pohroma! K odraženému míči se po rohovém kopu dostal Kuzmanovič, opřel se do něj vší silou a namířil přesně pod břevno. Slavii musel zachránit Ondřej Kolář výtečným reflexivním zákrokem a prsty vytěsnil míč nad branku.

Na poslední minuty zápasu se na hřiště také podívali Michal Frydrych a Jaromír Zmrhal. To už však bylo rozhodnuto. Slávisté utkání zkušeně zvládli dohrát a remizovali v Ostravě 0:0.

Se závěrečným hvizdem mohly propuknout přímo na hrací ploše bouřlivé oslavy hráčů, realizačního týmu a sešívaných fanoušků. Díky v mnoha ohledech rekordní sezoně se stal výběr Jindřicha Trpišovského mistrem České republiky! #M19TŘI