Slavia podlehla Slovanu Bratislava 2:3 | SK Slavia Praha

3:2
(2:0)
přát., 30. 6. 2019, Tehelné pole
ŠK Slovan Bratislava - SK Slavia Praha
Slavia má za sebou druhé přípravné utkání před sezonou 2019/20. I přes zlepšený výkon ve druhé půli bohužel sešívaní podlehli Slovanu Bratislava 2:3.

Do přípravného zápasu proti Slovanu Bratislava, který byl vyšperkován tím, že si vítěz klání odnese pohár Ferdinanda Daučíka, naskočili už i čeští reprezentanti, a to konkrétně Alex Král, Jan Bořil, Vladimír Coufal, Tomáš Souček a Lukáš Masopust.

První příležitost se na prosluněném Tehelném poli v Bratislavě naskytla sešívaným v 16. minutě. Tomáš Souček si všiml nabíhajícího Lukáše Masopusta, který si pohlídal ofsajdovou past a namířil si to ihned k bráně. Jeden z obránců se ale stihl vrátit a jeho pokus o přihrávku zblokovat na roh.

O pouhé dvě minuty později se ještě v nadějnější pozici ocitl Alexandru Baluta. Tomáš Souček si ho všiml osamoceného ve vápně a okamžitě mu míč předložil. Rumunský záložník netradičně plnící roli hrotového hráče si míč ukázkově prvním dotykem připravil ke střele a tvrdě vypálil. K jeho smůle se však bratislavský Greif vytasil s fantastickým zákrokem a míč vyrazil nad branku.

Trest za neproměněné příležitosti přišel ve 24. minutě. Slávistická obrana nejprve zastavila brejk Slovanu, ale vzápětí míč nezvládla odklidit do bezpečí a předložila ho pouze domácímu Mohovi. Ten šanci využil, vytvořil si prostor ke střele a vstřelil první gól zápasu – 0:1.

Velkou příležitost ke srovnání měl na hlavě o pár chvil později Tomáš Souček po centru ze strany. V záklonu bohužel hlavičkoval nad branku.

Když už to vypadalo, že se půjde do kabin za stavu 1:0, přišla pro sešívané další rána. Přesný pas za obranu stoperská dvojice nedokázala pokrýt a Šporar už zvládl dostat míč za záda Ondřeje Koláře – 0:2. To bylo také to poslední, co první půle nabídla.

Přestávka přinesla jednu změnu ve slávistických řadách. Do druhé půle už nenaskočil Alex Král. Jeho místo v obranné řadě vyplnil David Hovorka. Hned z úvodu druhého dějství měl Jaromír Zmrhal velkou šanci na snížení. Jeho tvrdý volej z úhlu ale brankář vyrazil.

Na druhé straně se Slovanu naskytla velká příležitost po špatné domluvě mezi Janem Bořilem a Ondřejem Kolářem. Situace ale naštěstí gólem neskončila.

První důvod k radosti v letošní přípravě přišel v 53. minutě. Po zajímavě rozehraném rohu naservíroval míč tvrdě do vápna Jaromír Zmrhal. Tam se k němu jako první dostal Tomáš Souček a rozvlnil síť – 1:2!

O malou chvíli později mohlo být po kombinaci mezi Alexandrem Balutou a Petrem Ševčíkem srovnáno. Střelu druhého zmíněného však zblokoval obránce. O pár chvil později si na roh nejvýše vyskočil David Hovorka a v premiérovém gólu v sešívaných barvách mu zabránil jen fantastický zákrok gólmana.

Sešívaný tlak ale vyrovnání přinesl a nepostaral se o něj nikdo jiný než opět Tomáš Souček! V 59. minutě se vyhoupl na rohový kop Petra Ševčíka a míč tvrdě zatloukl do šibenice – 2:2!

Vedení se mohli ujmout slávisté v 68. minutě po úniku Micka van Burena. Nizozemský útočník perfektně vysunul do postupu směrem k vápnu Jaromíra Zmrhala, jeho snahu ale zastavil všudypřítomný obránce. Ke smůle červenobílých se Slovanu naskytla záhy příležitost k brejku, kterou nepohrdl Dražič – 2:3.

I přes oživení řad hned několika střídáními, díky kterým si sešívaní vytvořili pár nadějných šancí, se Slavii nepodařilo utkání vyrovnat a podlehli Slovanu Bratislava na slovenské půdě 2:3.