Slavia doma prohrála 0:2, dvakrát ji ztrestal Hakimi | SK Slavia Praha

Slavia doma prohrála 0:2, dvakrát ji ztrestal Hakimi

0:2
(0:1)
LM2, 2. 10. 2019, Sinobo Stadium
SK Slavia Praha - Borussia Dortmund
V rámci druhého zápasu ve skupinové fázi Ligy mistrů přijel do vršovického Edenu prověřit tým sešívaných věhlasný německý celek Borussia Dortmund. Bohužel Slavie po dvou brankách Hakimiho prohrála 0:2.

Trenér Slavie Jindřich Trpišovských nasadil do ostře sledovaného utkání více či méně totožnou sestavu, která vyběhla na domácí trávník i v ligovém zápase proti Mladé Boleslavi. Změnu doznal střed hřiště, kde zkušeného Josefa Hušbauera nahradil Petr Ševčík a také v útoku přišla výměna. Kapitána Škodu Trpišovský vyměnil Teclem. S páskou na ruce tak sešívané vedl do boje Tomáš Souček.

V Edenu se hrál od první minuty rychlý fotbal, což se ostatně očekávalo už před zápasem vzhledem k hernímu stylu obou celků. První větší šance si vytvořil hostující celek, ale z nadějných centrů se Dortmundu nepodařilo vystřelit. Okolo 10. minuty o sobě dala vědět i Slavia, Stanciu však svojí pohotovou střelou z pravé strany velkého vápna brankáře Bürkiho nepřelstil.

Zápas měl i nadále velké tempo a fanoušci sledovali, jak oba týmy bojují o převahu ve středu pole. Ve 21. minutě prvního poločasu pak přišla první velká příležitost utkání. Stanciu po rychlém přechodu do otevřené obrany Dortmundu našel skvělou přihrávkou rychlonohého Masopusta, ale ten tváří v tvář brankáři neproměnil. Slavie se pak ale na čas dostala do sedla. Ani ne o minutu později viděl po ostrém zákroku u levé postranní čáry žlutou kartu Piszczek a z následné standardní situace málem překvapil Bürkiho přízemní střelou Stanciu.

Bohužel, skvěle fandící Eden ztichl ve 35. minutě. Útočící Stanciu přišel u vápna Dortmundu o balon a hráči německého klubu si s ním už věděli rady. Hbitý Hakimi se po otevřené pravé straně Slavie dostal až do vápna, udělal kličku Kolářovi a pohodlně zavěsil –  0:1. O čtyři minuty později pak mohlo být ještě hůř, ale Hakimiho v další šanci zastavil slávistický brankář.

Ve 42. minutě mohla naopak vyrovnat domácí Slavia. Po chytrém signálu ze standardky ve středu pole se míč dostal centrem ke Kúdelovi, ten však val obránců z pozice mezi penaltou a malým vápnem neprostřelil. Do konce poločasu už žádný tým skórovat nestihl a do kabin se tak sešívaní odebrali s jednogólovým mankem.

Druhý poločas začal obdobně, jako ten první. Diváci se ještě nestačili vrátit na své sedačky a do obrovské šance se ve 47. minutě po chybě sešívané obrany řítil Sancho. Toho ale z bezprostřední blízkosti vychytal skvělý Kolář. V 52. minutě se obdobná situace odehrála na druhé straně, ale Tecl před zaplněnou severní tribunou mířil těsně vedle pravé tyče.

Slavia pak přibližně od padesáté minuty převzala iniciativu ve hře, z čehož postupně plynulo několik slibných příležitostí. Dobře hrající sešívaní ale žádnou z nich nevyužili. Ba naopak, Slavie byla za neproduktivitu potrestána, a to v 89. minutě. V obdobné šanci, jakou měl v první půli, se ocitl znovu Hakimi a i v té Koláře prostřelil a zvýšil na 0:2, čímž také pečetil konečný výsledek utkání, jemuž přihlížel skvěle fandící plný stadion.

Slavia si prohrou proti Dortmundu připsala po výsledku 0:2 zároveň první prohru sezony. Jako další čeká sešívané v Lize mistrů domácí utkání proti Barceloně, kterou v Edenu přivítají 23. října.