Prohra na Baníku znamená konec v poháru | SK Slavia Praha

2:0pr
(0:0)
Osmifinále, 30. 10. 2019, Městský stadion v Ostravě-Vítkovicích
FC Baník Ostrava - SK Slavia Praha
Cesta za třetím výhrou v řadě v domácím MOL Cupu skončila v osimifnále, když sešívaní prohráli v Ostravě 0:2 po prodloužení.

Jako první zahrozili domácí, ke střele se dostal Martin Fillo, který ale branku přestřelil. V páté minutě pak byl Baník blízko gólu, hlavičku Patrizia Stronatiho ale naštěstí zastavilo břevno. V další příležitosti byl opět Martin Fillo, skvělý zákrok ale vytáhl Ondra Kolář.

Příliš mnoho brankových příležitostí první půle nenabídla Sešívaní zahrozili povedenou ranou Tomáše Holeše, kterou ale zblokovali obránci Baníku. K odraženému míči se dostal Lukáš Provod, také jeho zakončení ale skončilo na obráncích domácího celku.

Do šaten se tak šlo za stavu 0:0.

Ani po změně stran nebylo k vidění příliš nebezpečných příležitostí. Ohrozit branku z přímého kopu zkoušel Josef Hušbauer, střelec vítězného gólu z Plzně ale branku minul. Po přihrávce Lukáše Masopusta se k nebezpečnému zakončení dostal Mick van Buren, jeho střelu ale brankář vytáhl. V době přihrávky se ale Mick van Buren nacházel v ofsajdu, případný gól by tak stejně neplatil.

Na druhé straně se do sóla pustil Rudolf Reiter, svým vyběhnutím ho k zakončení sešívaní v čele s Ondřejem Kolářem nepustili, záložník Baníku ještě přihrával pod sebe, střelu nakonec obrana zblokovala.

Sešívaní v závěru utkání měli více ze hry, po přihrávce střídajícího Júsufa si míč na střelu chystal Nico Stanciu, v poslední chvíli ale včas dokázala zasáhnout obrana Baníku. Ani ve druhé části tak diváci gól neviděli.

Za stavu 0:0 se tak šlo do prodloužení.

Na první trefu zápasu se čekalo do 102. minuty. Po centru z pravé strany se do centru položil hlavou Dame Diop a přesnou hlavičkou k tyči otevřel skóre zápasu. V úvodu druhého nastavení se Slavia dostala do velké šance, na rohový kop si naskočil Stanislav Tecl, jeho hlavičku vykopli obránci Baníku z brankové čáry.

Domácí ve 116. minutě zvýšili na 2:0. Na centr si tentokrát naskočil Tomáš Smola a hlavou uklidil míč k tyči. V poslední minutě se ještě k zakončení dostal Stanislav Tecl, z úhlu ale branku netrefil.

Sešívaní prohráli v Ostravě po prodloužení 0:2 a v MOL Cupu tak končí v osmifinále.